Ādažu poligonā izspēlēts scenārijs, kā atvairīt ienaidnieka uzbrukumu Rīgai

Komentāri
Ādažu poligonā izspēlēts scenārijs, kā atvairīt ienaidnieka uzbrukumu Rīgai
FOTO: F64

Ādažos pašlaik notiek NATO valstu karavīru mācības un tajās tiek izspēlēts skaudrs scenārijs: ienaidnieka armijas kolonna straujā tempā virzās uz Rīgu, un Latvijas aizstāvjiem jāpaspēj to apturēt pirms krituši stratēģiski svarīgie tilti pār Gauju. Bet ienaidnieks nekavējas pret mūsējiem pielietot ķīmiskos ieročus.

Gadskārtējās mācībās Summer shield Ādažu poligonā šogad piedalās 1400 karavīri no Latvijas, Lietuvas, Vācijas, Kanādas un ASV. Viņi izspēlē situāciju, kad Rīga jāaizstāv no ienaidnieka, kurš uzbrūk no diviem virzieniem vienlaikus.

Pretinieks ar savu vienu brigādi uzbrūk virzienā ar mērķi ieņemt šo nosacīto rajonu, lai tālāk izvirzītos uz Gaujas upi un ieņemtu Gaujas šķērsošanas vietas un nodrošinātu ceļu pretinieka divīzijas galvenajai uzbrukuma asij, kas virzās pa Alfa2 šoseju Pleskava-Rīga ar tālāko mērķi ieņemt Rīgu.

Latvijas aizstāvjiem ienaidnieka spēki jāaptur pie Ādažiem. Kamēr ASV vadītais bataljons cenšas pretinieku kavēt iznīcinot izlūkus un bloķējot ceļu, latviešu kājnieki un mehanizētās vienības gatavojas pretuzbrukumam ienaidnieka aizmugurē, iznīcinot viņa apgādes līnijas.

Viss gan neiet pēc plāna, jo izrādās – šis pretinieks nekaro godīgi. Tas pret Latvijas aizstāvjiem pielietojis ķīmiskos ieročus, tāpēc karavīri trenējas helikopteru un bruņumašīnu attīrīšanā. Tāpat dažādo valstu karavīriem jāspēj saskaņot artilērijas uguns, lai ar haubicēm sētu paniku un iznīcību ienaidnieka rindās.

Ceļš caur mīnu lauku tiek iztīrīts ar īpašām raķetēm, kas noklāj mīnu lauku ar sprāgstvielām, kas uzspridzinoties paņem līdzi arī mīnas. Pēc tam bruņutranspotieri var izlauzties līdz ienaidnieka pozīcijām un likt tam mesties bēgt. Līdz ar to mācības ir noslēgušās.

Foto

Mācības Summer shield notiek jau 13. gadu pēc kārtas. Sākotnēji šajās mācībās Latvijas karavīri gatavojās misijai Irākā, bet gadiem ejot tās kļuvušas arvien apjomīgākas, piesaistot karavīrus no arvien vairāk valstīm.

Video

Lasi vēl