Ādažu lidlaukam ambiciozi plāni – nākamgad rīkot aviofestivālu

Komentāri

Vēl nepieredzēta aktivitāte Ādažu lidlaukā. Ar īsiem laika intervāliem tur šodien nosēdušās 23 lidmašīnas. Tādu skatu, kā šodien Ādažos, parasti var vērot pasaules noslogotākajās lidostās. Lidmašīnu straume bija tik intensīva, ka ceļā uz nosēšanos, tās gaisā veidoja rindu.

Pavisam Ādažu lidlauka joslu šodien skāra 23 lidaparāti. Tie ir nelieli – līdz divām sēdvietām. Visbiežāk tās vadīja precēts pāris, kur abu ģimenes locekļu aizraušanās ir lidošana.

Šādus ceļojumus sava kluba ietvaros, lidotāji veic ik vasaru. Šajā gadā izvēle bijusi par labu Baltijas valstīm. Sākums Vācijā, tad Polija, Lietuva un šodien nosēšanās Latvijā.

 

Pēc nosēšanās lidlauks nodrošināja stāvlaukumu un degvielu, savukārt pašus lidotājus tālāk ar autobusu nogādāja vienā no tuvākajām viesnīcām Lilastes ezera krastā.

Lielākā daļa ceļo, lai vienkārši iepazītu jaunas vietas, taču šis kungs uz Ādažiem lidojis, lai klātienē apskatītu Latvijā ražoto lidaparātu TERRAGON. Par spīti saviem izmēriem tā spēj attīstīt ātrumu līdz 300 kilometru stundā.

Šogad vienlaikus sagaidot vairāk nekā 20 lidmašīnas no Vācijas, Ādažu lidlaukam nākamgad jau ir daudz ambiciozāki plāni – paplašināt valstu ģeogrāfiju un rīkot jau kaut ko līdzīgu aviofestivālam.

Skaties video!

Lasi vēl