Ādažu bāzē atklāj militāro autoparku, kur uzturēs un labos bruņutehniku

3 komentāri

Ādažu militārajā bāzē palielinātas iespējas uzņemt un uzturēt sabiedroto spēku bruņutehniku. Tur atklāts militārais autoparks. Atsevišķi darbi vēl turpinās, tādēļ maksimālo ietilpību parks sasniegs nākamā gada sākumā.

Darbu teritorijā, kur agrāk arī atradās militārais autoparks, tikai būvēts padomju armijas vajadzībām, celtnieki sāka pirms gada. Tobrīd nokalpojušās celtnes tika sagatavotas nojaukšanai, savukārt pārējā teritorijā plānoti piebraucamie ceļi un sagatavoti būvlaukumi jaunajām ēkām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagājis gads, un no jauna tapušajā autoparkā ierodas militārā tehnika. Angāri ar īpašām ventilācijas sistēmām, kas ļauj darbināt dzinējus arī telpās, un īpašas nestspējas betona grīdām.

Nepieciešamība pēc tā īpaši aktualizējās pēc sabiedroto ierašanās Baltijas valstīs, tostarp Latvijā. Paredzams, ka liela daļa militārās tehnikas šeit paliks, arī karavīriem rotējot.

Šobrīd angāros izvietotas pirmās bruņutehnikas vienības, pārējā teritorija sāks piepildīties tuvākajā laikā.

Atsevišķi darbi vēl turpinās, tādēļ maksimālo ietilpību parks sasniegs nākamā gada sākumā. Šobrīd angārus pārsvarā piepildīs sabiedroto līdzi atvestā tehnika, taču paralēli arī nesen no Austrijas iegādātās haubices.

Projekta izmaksas ir virs trīsarpus miljoniem eiro. Lielāko daļu sedza Amerikas Savienotās Valstis, izmantojot savas valsts budžetā paredzēto Eiropas iedrošināšanas iniciatīvas finansējumu, lai uzlabot NATO spēku spējas.

Autoparka ietilpība būvēta ar rezervi, paredzot, ka nākotnē sabiedroto klātbūtnes apjomi var palielināties.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl