Ādažu bāzē atklāj militāro autoparku, kur uzturēs un labos bruņutehniku

3 komentāri

Ādažu militārajā bāzē palielinātas iespējas uzņemt un uzturēt sabiedroto spēku bruņutehniku. Tur atklāts militārais autoparks. Atsevišķi darbi vēl turpinās, tādēļ maksimālo ietilpību parks sasniegs nākamā gada sākumā.

Darbu teritorijā, kur agrāk arī atradās militārais autoparks, tikai būvēts padomju armijas vajadzībām, celtnieki sāka pirms gada. Tobrīd nokalpojušās celtnes tika sagatavotas nojaukšanai, savukārt pārējā teritorijā plānoti piebraucamie ceļi un sagatavoti būvlaukumi jaunajām ēkām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pagājis gads, un no jauna tapušajā autoparkā ierodas militārā tehnika. Angāri ar īpašām ventilācijas sistēmām, kas ļauj darbināt dzinējus arī telpās, un īpašas nestspējas betona grīdām.

Nepieciešamība pēc tā īpaši aktualizējās pēc sabiedroto ierašanās Baltijas valstīs, tostarp Latvijā. Paredzams, ka liela daļa militārās tehnikas šeit paliks, arī karavīriem rotējot.

Šobrīd angāros izvietotas pirmās bruņutehnikas vienības, pārējā teritorija sāks piepildīties tuvākajā laikā.

Atsevišķi darbi vēl turpinās, tādēļ maksimālo ietilpību parks sasniegs nākamā gada sākumā. Šobrīd angārus pārsvarā piepildīs sabiedroto līdzi atvestā tehnika, taču paralēli arī nesen no Austrijas iegādātās haubices.

Projekta izmaksas ir virs trīsarpus miljoniem eiro. Lielāko daļu sedza Amerikas Savienotās Valstis, izmantojot savas valsts budžetā paredzēto Eiropas iedrošināšanas iniciatīvas finansējumu, lai uzlabot NATO spēku spējas.

Autoparka ietilpība būvēta ar rezervi, paredzot, ka nākotnē sabiedroto klātbūtnes apjomi var palielināties.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl