Komentāri
Ādažu bāzē aizturētos Krievijas pilsoņus tur aizdomās par spiegošanu
FOTO: LETA

Šonedēļ Ādažu bāzē aizturētos Krievijas pilsoņus Andreju Popko un Aleksandru Kurkinu Drošības policija (DP) tur aizdomās par spiegošanu.

DP  abiem Krievijas pilsoņiem saistībā ar incidentu pie bāzes Ādažos ir noteikts aizdomās turētā statuss pēc diviem Krimināllikuma pantiem – par spiegošanu un par mēģinājumu veikt teroristiskas darbības, ja tās izdarījusi personu grupa pēc iepriekšējas vienošanās.

DP šodien lūdza tiesu aizdomās turētajiem kā drošības līdzekli piemērot apcietinājumu, jo policijai ir aizdomas, ka personas varētu izvairīties no pirmstiesas izmeklēšanas. DP lūgums ir apmierināts un abas personas šodien ir apcietinātas.

Jau ziņots, ka trešdien Ādažu militārajā bāzē nelikumīgi iekļuva divi Krievijas pilsoņi, kuri tika aizturēti un pie kuriem tika atrastas skrejlapas angļu valodā. Atbildību par notikušo uzņēmusies kādreizējās neofašistiskās Krievijas Nacionālboļševiku partijas (NBP) pēctece – partija “Cita Krievija”.

Personas aizturētas ierindas laukumā netālu no vietas, kur tās ar kāpņu palīdzību bija pārlēkušas bāzes žogam, lai nesakcionēti iekļūtu bāzes teritorijā. Pie viņām atrastas skrejlapas angļu valodā. Nacionālboļševiku izplatītajos fotoattēlos redzams, ka viņi žogu šķērsojuši, turot rokās lielu karogu Georga lentes krāsās. Bāzē šīs personas paspējušas uzkavēties neilgu laiku, tāpēc neesot paspējušas izplatīt skrejlapas.

Incidents noticis laikā, kad Ādažos sākušās starptautiskās mācības Saber Strike 2015.

Aizsardzības ministrs un jaunievēlētais Valsts prezidents Raimonds Vējonis sacīja, ka minētais incidents varētu būt kāda informatīvā kara sastāvdaļa, mēģinot iesaistīt cilvēkus, kuri varētu apmelot Latviju un Latvijas Nacionālos bruņotos spēkus, kā arī NATO kopumā. Tikmēr Nacionālo bruņoto spēku komandieris ģenerālleitnants Raimonds Graube trešdien notikušo Ādažu incidentu raksturojis kā mazu.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis (V) informēja, ka šīs personas nav iekļuvušas Latvijā pāri Latvijas-Krievijas robežai, bet gan caur Šengenas teritoriju.

Lasi vēl