Ādažos aizturētie Krievijas pilsoņi ieradušies Latvijā, lai provocētu situāciju, uzskata Kozlovskis

2 komentāri
Ādažos aizturētie Krievijas pilsoņi ieradušies Latvijā, lai provocētu situāciju, uzskata Kozlovskis
FOTO:LETA

Saistībā ar vakar notikušo incidentu Nacionālo bruņoto spēku (NBS) bāzē Ādažos, Drošības policija ir sākusi kriminālprocesu. Divi Krievijas pilsoņi ir aizturēti saistībā ar noziegumiem pret Latvijas valsti.

Virs divus metrus augstā žoga, kas ieskauj Ādažu militārās bāzes teritoriju, vēl ir izveidots papildu posms ar dzeloņstieplēm. Pārkāpt pāri šādam žogam ir praktiski neiespējami, taču acīmredzot Krievijas pilsoņi ir izpētījuši apkārtni un atraduši vietu, kur virs dzeloņstieplēm ir izlocīta metāla caurule. Pret to arī atstutētas kāpnes.

Par vakardienas notikumiem šodien liecina vien zemē atstātie kāpņu nospiedumi un saimniecības cimds. Vieta, kur pāri sētai pārrāpās divi Krievijas pilsoņi ar skrejlapām un Georga lentītes krāsas karogu, ir labi pārredzama un tai līdzās atrodas autobusa pietura.

Ādažu bāzē pēc trešdienas incidenta apsardze nav pastiprināta. Bruņoto spēku komandieris ir pārliecināts, ka tā darbojusies profesionāli.

Tomēr gluži nepievērst uzmanību šim notikumam nedrīkstētu. Paši Krievijas pilsoņi uzskata, ka veikuši uzbrukumu Ādažu bāzei laikā, kad tur norisinās NATO militārās mācības. Ne patruļas, ne karavīru un bruņutehnikas kustība, nav traucējusi nokļūt līdz pašam mācību štābam.

Iekšlietu ministrs Rihards Kozlovskis uzskata, ka šis notikums ir satraucošs, jo Krievijas pilsoņi ieradušies Latvijā, zinot, ka šādas mācības ir, lai provocētu situāciju. Savukārt aizsardzības ministrs pārliecināts, ka tas ir informatīvā kara elements.

Drošības policija LNT rakstveidā informēja, ka abi Krievijas pilsoņi ir aizturēti un sākts kriminālprocess.

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl