ĀCM izplatība: vasarā prognozē slimības pieaugumu

Komentāri

Paplašinoties Āfrikas cūku mēra skartajai teritorijai, Pārtikas un Veterinārais dienests plāno mainīt kārtību, kādā notiek cūkaudzētāju kontrole. Uzsvaru turpmāk plānots likt uz lielajām saimniecībām un to tuvumā esošajām mājas novietnēm.

Āfrikas cūku mēris arvien tālāk ieiet Kurzemē, kur vēl salīdzinoši neliela teritorija ir infekcijas neskarta. Pēc šī brīža uzstādījumiem Pārtikas un veterinārā dienesta inspektoriem ikvienā vietā, kur tiek audzētas mājas cūkas jāierodas vismaz divas reizes gadā. Infekcijai vēršoties plašumā, normas izpildei PVD vairs nepietiek resursu, tādēļ plānots mainīt pieeju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā Latvijas lielākos cūkaudzētājus šodien informēja dienesta vadītājs, tagad uzmanība pastiprināti tiks pievērsta lielajām saimniecībām un mājas novietnēm ap tām.

Kāds bijis cēlonis diviem Āfrikas cūku mēra uzliesmojumiem divās uzņēmuma “Ancers” novietnēs Krimuldas un Salaspils novados, joprojām nav zināms. Taču, visticamāk, tie ir pārkāpumi biodrošības ievērošanā. Kā uzrunājot cūkaudzētājus sacīja Pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs, to ievērošanu PVD uzraudzīs īpaši.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl