ĀCM izplatība: vasarā prognozē slimības pieaugumu

Komentāri

Paplašinoties Āfrikas cūku mēra skartajai teritorijai, Pārtikas un Veterinārais dienests plāno mainīt kārtību, kādā notiek cūkaudzētāju kontrole. Uzsvaru turpmāk plānots likt uz lielajām saimniecībām un to tuvumā esošajām mājas novietnēm.

Āfrikas cūku mēris arvien tālāk ieiet Kurzemē, kur vēl salīdzinoši neliela teritorija ir infekcijas neskarta. Pēc šī brīža uzstādījumiem Pārtikas un veterinārā dienesta inspektoriem ikvienā vietā, kur tiek audzētas mājas cūkas jāierodas vismaz divas reizes gadā. Infekcijai vēršoties plašumā, normas izpildei PVD vairs nepietiek resursu, tādēļ plānots mainīt pieeju.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Kā Latvijas lielākos cūkaudzētājus šodien informēja dienesta vadītājs, tagad uzmanība pastiprināti tiks pievērsta lielajām saimniecībām un mājas novietnēm ap tām.

Kāds bijis cēlonis diviem Āfrikas cūku mēra uzliesmojumiem divās uzņēmuma “Ancers” novietnēs Krimuldas un Salaspils novados, joprojām nav zināms. Taču, visticamāk, tie ir pārkāpumi biodrošības ievērošanā. Kā uzrunājot cūkaudzētājus sacīja Pārtikas un veterinārā dienesta vadītājs, to ievērošanu PVD uzraudzīs īpaši.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 3

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl