2 komentāri

Diplomātisks skandāls. Īsi pirms Valsts prezidenta Raimonda Vējoņa vizītes Apvienotajos Arābu Emirātos šī valsts iesniegusi Latvijai notu. Saskaņā ar notu, kura iesniegta Ārlietu ministrijā, par nepieņemamu nosaukta situācija, kad starptautiskajā lidostā “Rīga” Apvienoto Arābu Emirātu vēstniecei Latvijā, veicot drošības pārbaudi, nav tikušas respektētas musulmaņu tradīcijas un viņas diplomātiskā imunitāte.

Informācija par šo trešdien notikušo incidentu, kurā iesaistīta vēstniece, ir pretrunīga. Pretrunas ir par to, kādēļ konflikts izcēlies.

Hosams Abu Meri

Hosams Abu Meri

Latvijas Arābu kultūras centra vadītājs

Vēstnieces kundze nav tāda sieviete, kas nāk ar sejas aizsegu, viņa vienkārši bija ar hidžābu un normālām drēbēm, gāja garām drošības pārbaudei. Viņa nebija pret to, bet bija pret attieksmi, ka uz viņu kliedz, runā ļoti skaļi, ka viņa negrib savu lakatiņu un apģērbu ņemt nost publiski. Esmu pats runājis ar vēstnieces kundzi, viņa ciena Latvijas likumdošanu. Saprot, ka jābūt drošībai. Viņa nav pret tādu praksi. Jautājumi ir par attieksmi. Attieksmi pret sievieti, kura negribētu izģērbties pavisam plika visu priekšā.

Lidostas drošības dienests noliedz publiski izskanējušo informāciju, ka vēstniecei būtu prasīts novilkt galvassegu vai kādu citu musulmaņu tradicionālā tērpa daļu. Bijis aicinājums novilkt mēteli, un notikusi pārbaude ar rokām, ko veikusi drošības dienesta darbiniece sieviete.

Inita Smildziņa

Inita Smildziņa

Starptautiskās lidostas “Rīga” Drošības departamenta direktora vietniece

Pasažieri, kuriem ir ģipša apsēji vai specifisks apģērbs, piemēram, reliģiskas galvassegas, reliģiskas nozīmes apģērbs, kurš liedz efektīvi veikt pārbaudes ar rokām, tiek pakļauti papildu pārbaudēm.

Raimonds Jansons

Raimonds Jansons

Ārlietu ministrijas preses sekretārs

Varam izteikt nožēlu gadījumā, ja šāds gadījums ir noticis. Protams, laikus sniegsim atbildi AAE vēstniecībai, precizējot šo informāciju, un ceram, ka tas neietekmēs mūsu līdzšinējo labo sadarbību. Tas, ka lidostā vajadzētu būt šai vietai, kur drošības pārbaudes tiek veiktas, to neredzot citiem ceļotājiem, mēs uzskatām, ka tam tā ir jābūt. Ministrijas vadības līmenī esam informējuši gan Satiksmes ministriju, gan lidostu, esam aicinājuši uzlabojumus veikt, un ceram, ka tie tiks ieviesti.

Video

Zīmīgi, ka vēstniece Hanana Halfana Obaidi Ali ai Madhani lidostā atradās, lai dotos uz Abū Dabī, kuru nedēļas nogalē ar uzņēmēju delegāciju apmeklēs Valsts prezidents Raimonds Vējonis. Kā LNT Ziņas informēja prezidenta kancelejā, arī Valsts prezidents par notikušo izsaka nožēlu, taču nekādi signāli, ka tas varētu atstāt iespaidu uz vizītes gaitu, nav saņemti.

TOP komentāri

  • atnuga
    0 0 0

    atnuga

    Katrā valstī savi likumi. Amerikā liek vilkt nost kurpes, zeķes, jakas utt. Ko liek, to dari. Drošība pirmajā vietā. Patīk vai nepatīk.
  • mamma

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl