Absurds valsts pārvaldē – neviens nezina, kuram pieder leģendāras točkas ēka Rīgā!

0 Komentāru
Absurds valsts pārvaldē – neviens nezina, kuram pieder leģendāras točkas ēka Rīgā!
Foto: Ekrānuzņēmums

Pirms gada Bez Tabu dodas apkarot kādu ilggadēju točku Rīgā, Cepļa ielā. Negaidījām, ka cīņa ar nelegālā alkohola tirgotavu pavērsīsies cīņā ar Latvijas birokrātijas mašinēriju. Par visu pēc kārtas. Atskats gadu vecos notikumos.

BEZ TABU TOREIZ

Pērnā gada jūlijā dodamies uz Cepļa ielu 22, kur izsenis ierīkota nelegālā alkohola tirgotava jeb točka. Sākotnēji pārdevējs ir piesardzīgs, jo neesam te manīti.

Nav jau brīnums, jo neesam klienti, bet gan vēlamies pārliecināties – te pārdod vai nepārdod nelegālo alkoholu? Pārdod! Uz dzīvokli atkal dodamies kopā ar policiju. Kad ierodamies atkārtoti, pārdevējs noliedz to, ka kaut ko pārdevis, bet atrastās pudeles ar pēc spirta smakojošu šķidrumu ir pietiekams pierādījums.

Foto

Kamēr vienā telpā maisā krauj atrastās pudeles, otrajā atrod pāri piecu litru plastmasas traukus ar, iespējams, tīru spirtu.

Kopā atrasti aptuveni 17 litri nezināmas izcelsmes, bet pēc ugunsdziras smakojoša šķidruma. Sētā sastaptā sieviete apstiprina, ka te tirgošanās notiekot.

Šajā adresē policija ir bieži viesi, un ierosināto lietu daudz. Savulaik pazibēja ideja, ka jāsoda būtu arī telpu īpašnieki, bet šī doma kaut kur pačibējusi. Nevienam pat sapņos nerādījās, ka sākot interesēties par ēkas īpašniekiem, sastapsimies ar ierēdņu birokrātisma parauga kalngalu.

Video

BEZ TABU TAGAD

Ir pagājis gads, kopš pēdējo reizi viesojāmies Cepļa ielā 22. Ēka, kura jau pērn likās ne tajā labākajā stāvoklī. Pēc skata nekas nav mainījies. Dodamies augšup pa izdrupušajām kāpnēm uz otro stāvu. Redzams, ka točkas durvis bijušas izlauztas, tās atstutētas pret rāmi. Apkārt kapa klusums.

Valsts policijas pārstāvis skaidro:

Regulāri tika saņemti signāli no iedzīvotājiem, uz kuriem policija operatīvi reaģēja. Gan kriminālprocesa, gan administratīvās lietvedības ietvaros ir veiktas 22 aizturēšanas šajā adresē. Bieži vien viņi mainīja personas, kuras tirgojās. Uz doto brīdi, pēc mūsu rīcībā esošas informācijas, šī točka savu darbību ir izbeigusi.

Foto

Tas ir apsveicami! Bet sarunas laikā policijas pārstāvis min faktu, kas mūs mudina painteresēties par ēku kā tādu. Likumsargiem ir iespēja par nelegālā alkohola tirgošanu sodīt ne vien tirgoni, bet arī telpu, kurā notiek andele, īpašnieku. Bet ne šoreiz. Jo māja jau sen ir bezsaimnieka. Sākam interesēties. Izrādās, ka ēku savulaik kāds kungs nopircis no juridiskas personas. Vīrietis nomirst, piesakās mantiniece, notiek tiesvedība, tā tiek zaudēta.

Ēka tā ar paliek gaisā karājoties. Sākas sarakste starp Rīgas pašvaldību un Latvijas privatizācijas aģentūru skaidrojot, kam tad māja pārņemama. Bet tas ne pie kā nenoved. Valsts saka, ka pašvaldībai, pašvaldība, ka valstij.

Un tā abas iestādes turpina atbildību novelt viena uz otras pleciem. Bet pa tam lāgam ēka iet postā. To apseko būvvaldes inspektori un gatavo pieprasījumu saimniekam veikt mājas tehnisko apsekošanu.

Jautājums tikai – kurš ir saimnieks? Būvvalde nosūtījusi Tieslietu ministrijai vēstuli, lai tie skaidro, kuram pēc likuma ēka ir jāpārņem. Komiski, ka Rīgas domes Īpašumu departaments grasās piemērot ēkai B kategorijas grausta statusu, kas nozīmē, ka var piemērot paaugstinātu nekustamā īpašuma nodokli. No kā to lai prasa? Jautājumu ir vairāk, kā atbilžu.

Video

0 Komentāru