“ABLV” lieta: banka iesniegusi pašlikvidācijas plānu

0 Komentāru

“ABLV Banka” pirmdien, 5. martā, Finanšu un kapitāla tirgus komisijai iesniegusi bankas pašlikvidācijas plānu, tā LNT Ziņām apliecināja bankā.

Galvenais plāna mērķis ir detalizēti parādīt, kādā veidā banka nodrošinās to, ka simtprocentīgi visi kreditoru prasījumi tiks apmierināti.

Saskaņā ar kredītiestāžu likumu likvidācijas gaitā gūtie līdzekļi vispirms jāizmaksā garantēto noguldījumu izmaksās, tad atlikušie noguldījumi fiziskām personām, mikrouzņēmumiem, maziem un vidējiem uzņēmumiem, tad seko pārējie kreditori un rindā pēdējie savus ieguldījumus var atgūt arī bankas akcionāri.

Artūrs Eglītis
“ABLV Bank” pārstāvis

Process nav vienkāršs, tas ir visnotaļ sarežģīts, jo uzņēmums ir liels, uzņēmums ir arī pēc aktīvu apjoma ļoti liels, un, protams, ka būs jāveic ļoti ļoti daudzi darba, gan lai tirgotu vērtspapīrus, gan lai novērtētu visu, novērtētu nekustamos īpašumus, kas ir mūsu bilancē.

Likvidācijas plāns arī paredz iespēju piesaistīt ceturto likvidatoru, ja tas būs nepieciešams. Finanšu un kapitāla tirgus komisijai tagad ir mēnesis laika, lai iepazītos ar bankas pašlikvidācijas plānu un to apstiprinātu vai noraidītu.

0 Komentāru