2 komentāri

Latvijas finanšu sektoru satricinājis ASV speciālistu paziņojums par “ABLV” bankas dalību naudas atmazgāšanas shēmās un kukuļu došanu Latvijas amatpersonām, lai tās pievērtu acis uz nelegālajām naudas plūsmām bankā.

Pati “ABLV” banka tai izvirzītās apsūdzības trešdien, 14. februārī, noraidīja, taču no plašākas žurnālistu iztaujāšanas izvairījās.

“ABLV” banka agrāk bija pazīstama kā “Aizkraukles Banka”. Pēc aktīvu apmēra tā ir viena no lielākajām finanšu iestādēm Latvijā. Šonedēļ ASV bankai izvirzītas ļoti smagas apsūdzības saistībā ar naudas atmazgāšanu un Latvijas amatpersonu kukuļošanu, lai tās uz pārkāpumiem pievērtu acis.

Amerikas atbildīgie dienesti lieguši “ABLV” atvērt korespondentkontus ASV dolāru valūtā. Sankcijas noteiktas par naudas atmazgāšanas shēmām, kas palīdzējušas Ziemeļkorejas kodolieroču programmai un nelegālām darbībām Azerbaidžānā, Krievijā un Ukrainā.

ASV speciālisti uzskata, ka “ABLV” īpašnieki un vadība naudas atmazgāšanu uztvērusi kā parastu bankas praksi un uz šādām nelikumīgām darbībām balstījusi savu biznesa modeli.

“ABLV” sasauca preses brīfingu, kurā gan uzstājās nevis bankas lielākie īpašnieki un vadītāji – Latvijas bagātnieku topa līderi Oļegs Fiļs un Ernests Bernis, bet izpilddirektora vietnieks Vadims Reinfelds. Viņš no lapiņas nolasīja paziņojumu, noraidot apsūdzības naudas atmazgāšanā un Latvijas amatpersonu kukuļošanā.

“Mēs vēršamies pret katru, kas cenšas mūsu banku izmantot noziedzīgiem mērķiem. “ABLV” banka ar pilnīgu pārliecību uzskata, ka ASV Finanšu ministrijas Finanšu noziegumu apkarošanas tīkla “FinCEN” sniegtā ziņojuma priekšlikums balstās uz pieņēmumiem un informāciju, kas šobrīd nav bankas rīcībā un kuru mēs turpinām pārbaudīt,” uzrunā sacīja Reinfelds.

Bankas reputācija šādu paziņojumu dēļ esot cietusi, bet tā gatava aktīvi sadarboties ar ASV.

Pēc paziņojuma nolasīšanas žurnālistiem nebija iespējas uzdot jautājumus. Bankas pārstāvis norādīja, ka tā vērsusies tiesībsargājošās iestādes, aicinot pārbaudīt informāciju par kukuļošanu, tāpēc no plašākiem komentāriem atturēsies.

Līdzīgu politiku piekopa finanšu tirgus uzraugs, kurš interviju “TV3 Ziņām” atteica, norādot, ka viss nepieciešamais pateikts dienu iepriekš izplatītā rakstveida paziņojumā.

Tajā regulators norāda, ka iepazīstas ar ASV ziņojumu, kā arī sadarbojas ar Eiropas Centrālo banku, kuras tiešajā uzraudzībā atrodas šī Latvijas komercbanka.

Finanšu ministrijā patlaban nav bažu par atbildīgo amatpersonu godaprātu un kompetenci šīs bankas uzraudzībā.

“Tīri no finanšu un kapitāla tirgus puses skatoties, es domāju, ka nē! Šī neitralitāte ir. Nav tā, ka kāda banka tiktu pacelta vairāk saulīte vai otrādi. Ar šādiem apgalvojumiem mēs tagad nevaram nākt klajā,” atzina FM parlamentārais sekretārs Edgars Putra.

Latvijas Komercbanku asociācija sagaida, ka atbildīgās iestādes ātri izmeklēs iespējamos pārkāpumus, taču neatklāj, vai un kā plāno iekšienē izvērtēt sava biedra – “ABLV” bankas – darbību. “Nenoliedzami, šāds signāls ir pietiekami nopietns. Šāds signāls arī jāuztver pietiekami nopietni, un mēs to darām. Visiem kopā jāstrādā, lai mēs varētu atjaunot mūsu starptautisko prestižu un reputāciju,” piebilst asociācijas valdes loceklis Jānis Brazovskis.

“ABLV” banka ir tiesīga izteikt viedokli ASV pusei par tās paziņojumu 60 dienu laikā. Izskanējušās vēstis par Latvijas amatpersonu kukuļošanu apņēmies pārbaudīt Korupcijas novēršanas un apkarošanas birojs.

TOP komentāri

  • Haaaa
    +2 +1 -1

    Haaaa

    Bet protams,straumumas valdība kopīgi ar zagļiem amīšiem nozog Lv iedzīvotājiem par sviestmaizi banku citadele un tagad stumj ārā no latvijas AB banku,super mahinatori asv un lv co ,ies kaut pār līķiem.
  • bauris

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pagatavosim rozā maizītes! Recepte biešu briošmaizītēm

Pavisam vienkārša recepte gardām maizītēm, kas būs pārsteigums gan ģimenei, gan viesiem to krāsas dēļ. Un tie, kuriem bietes negaršo, nesatraucieties, jo bietes receptē galvenokārt pilda krāsošanas funkciju un to garša maizītēs teju nav jūtama.

Lasi vēl