Abas atceres dienā aizturētās personas atbrīvotas. Draud brīdinājums vai naudas sods

0 Komentāru
Abas atceres dienā aizturētās personas atbrīvotas. Draud brīdinājums vai naudas sods
LETA

Valsts policija atbrīvojusi abas piektdien, 16. martā, leģionāru atceres dienā pie Brīvības pieminekļa aizturētās personas un noformējusi administratīvā pārkāpuma protokolus.

Vienam pārkāpējam, kurš ir Latvijas iedzīvotājs, noformēts administratīvā pārkāpuma protokols par atrašanos sabiedriskā vietā reibumā. Par šādu pārkāpumu izsaka brīdinājumu vai uzliek naudas sodu līdz simt četrdesmit eiro.

Policija pagaidām nav izlēmusi, kādu sodu piemērot.

Savukārt otrs pārkāpējs ir ārvalstnieks, taču policija neatklāja valstspiederību. Viņam noformēts protokols par piketu kārtības pārkāpšanu. Par šādu pārkāpumu var izteikt brīdinājumu vai piemērot naudas sodu fiziskajām personām līdz 350 eiro. Policija protokolu nosūtīs uz tiesu, kurai būs jālemj par soda apmēru.

Jau ziņots, ka šis pārkāpējs rokās turēja plakātu ar bildi, kurā bija redzams kadrs no kādās nacistiskās koncentrācijas nometnes, un angļu valodā izsauca saukļus. Viņš sāka pretoties policistiem un pēc nelielas grūstīšanās tika saslēgts rokudzelžos, ievietots policijas spēkratā un aizvests.

Neraugoties uz to, ka varas iestādes leģionāriem veltītā gājiena laikā pie Brīvības pieminekļa pieteikto biedrības “Latvijas Antinacistiskā komiteja” akciju bija aizliegušas, neliela cilvēku grupas rokās turēja pret leģionāriem vērstus plakātus. Viena no plakātu turētājām bija Latvijas Krievu savienības līdere Tatjana Ždanoka. Turpat bija redzams “Latvijas Antinacistiskā komiteja” pārstāvis Josifs Korens bez plakāta.

Korens pastāstīja, ka protesta akcijai jābūt redzamai un dzirdamai un, lai arī varasiestādes liedza viņam rīkot protesta akciju biedrības vēlamajā laikā un vietā, likums tomēr šajā gadījumā neliedz demonstrēt plakātus. Korens nezinot, kas bija aizturētie – tie neesot viņa domubiedri.

Pēc policijas aplēsēm gājienā devās ap 1500 cilvēki, kurus pie Brīvības pieminekļa sagaidīja padsmit cilvēku liela grupiņa Ždanokas vadībā. Šajā cilvēku grupā atradās arī prokrieviskais aktīvists Vladimirs Buzajevs un sevi par antifašistu dēvējošais Korens.

Kopumā policija vērtē, ka šogad leģionāru piemiņas pasākumi aizritējuši mierīgi.
0 Komentāru