Komentāri

Parakstīta vienošanās par sadarbību lauksaimniecības produktu sertifikācijā, kas nākotnē virknei Latvijas uzņēmumu ļaus uzsākt produkcijas eksportu uz Apvienotajiem Arābu Emirātiem.

Lai apgūtu šīs valsts tirgu, nepieciešams lauksaimniecības un pārtikas “halal” sertifikāts. Latvijā ieradušies Apvienoto Arābu Emirātu pārstāvji, kuru vizītes laikā rīt apmeklēs gaļas pārstrādes uzņēmumus “Nākotne” un “Cēsu gaļas kombināts”.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus par iespējām sākt produkcijas eksportu interesējas tādi pārtikas uzņēmumi kā “Balticovo”, “Rēzeknes gaļas kombināts”, “Rāmkalni” un citi.

Apvienoto Arābu Emirātu pārstāvji atklāja, ka plāno produkciju ne vien importēt, bet ar laiku izplatīt savās kaimiņvalstīs.

Mohameds Gobašī
SIA “Safety Horizon E.C.I.” komercdirektors

Latvijā ļoti augstā līmenī ir piena produkcija. Mēs paredzam, ka šis sektors varētu kļūt par vienu pieprasītākajiem, sasniedzot pat TOP 10. Savukārt, par gaļas produktiem es nebūtu tik optimistisks, jo liellopu audzēšana nav tik masveidīga. Bet piena produkti, miltu izstrādājumi, olas – šie sektori ir ļoti daudzsološi.

Apvienoto Arābu Emirātu pārstāvis atturējās prognozēt, cik ātrā laikā Latvijas produkti varētu iekarot tirgu. Gatavošanās tam notikusi vairāku gadu garumā.

Lasi vēl