5 komentāri
90006486 – zvanot pa šo tālruni, Tu vari palīdzēt glābt kāda bērniņa dzīvību

Šovakar, 18. decembrī, pār Latviju nolaižas Eņģeļi. Īpašā Ziemassvētku labdarības koncerta laikā no plkst. 21.00 ikvienam būs iespēja palīdzēt bērniņiem, zvanot pa tālruni 90006486 un ziedojot 1,42 eiro, aprunāties ar Latvijā mīlētām un cienītām personībām! Kopā mēs varam darīt labus darbus!

Sapni par pilnvērtīgu dzīvi cer piepildīt daudzi bērni, tostarp Anna, Reinis, Krišjānis un Lūkass.

Foto: publicitātes foto

Anna bija ļoti gaidīts mazulis, jo īpaši tētis priecājās par ziņu, ka gaidāma meitiņa. Ģimene cerēja, ka piedzims vesels mazulis, taču, kad mazā Anna ieradās pasaulē, kļuva zināms, ka bērnam ir veselības problēmas. Meitene piedzima ar atvērtu mugurkaulu, un tika noteikta diagnoze: spina bifida, kas nozīmē, ka muguras smadzenes un nervu gali atrodas ārpus ķermeņa, bet ārstu prognozes vēsta, ka, iespējams, jūsu bērns nekad nestaigās. Taču vecāki neatmet cerības – Annai ir veikta mugurkaula operācija, bet pagaidām līdz galam nav izdevies noslēgt mugurkaulu. Neraugoties uz Annas ierobežoto pārvietošanos, meitene ir ļoti dzīvespriecīga un aktīva, un viņā mīt degsme darīt visu, ar ko nodarbojas viņas vienaudži – rotaļāties, dejot, zīmēt, runāt un iepazīt pasauli! Anna staigā, taču to spēj, pateicoties īpaši viņai Vācijā izgatavotām ortozēm. Tā kā bērni aug strauji, jaunas ortozes nepieciešamas katru pusgadu.

Foto: publicitātes foto

Reinis piedzima pavisam maziņš un viņa svars bija vien 2kg. Laikam ritot, Reinis paaugās, bet staigāt tā arī nesāka. Reinim ir uzstādīta diagnoze: bērnu cerebrālā trieka, bet nervi, kas atbild par staigāšanu, ir bojāti. Ar operācijas, fizioterapijas, vingrošanas, masāžu, vecāku un dakteru neatlaidīgu darbu Reinim ir izdevies nostāties uz kājām, taču zēna ķermenis aug – kāju pēdu deformācija un nestabilās potītes neļauj Reinim staigāt patstāvīgi. Taču gan puika, gan ģimene neatmet cerības, jo ir tik daudz sapņu, ko īstenot! Šobrīd puika aizraujas ar peldēšanu un ģitārspēli, bet, kad viņš izaugs liels – sapņo kļūt par programmētāju! Tāpat Reinis cer, ka reiz viņam izdosies uzspēlēt basketbolu un aizbraukt ceļojumā uz Ameriku. Lai būtu par soli tuvāk saviem sapņiem par pilnvērtīgu dzīvi, Reinim ir ļoti nepieciešama kāju pēdu operācija. Reinis ir neatlaidīgs un ļoti centīgs, taču bez līdzcilvēku atbalsta ģimene šobrīd nespēj iztikt!

Krišjānis ir liels, viņam jau ir 16 gadu, un, iespējams, tādēļ arī viņš grib par šo problēmu pastāstīt, kā arī pats būt aktīvs eņģelis visiem tiem daudzajiem bērniem, kuriem ir tāda pati vajadzība! Krišjānim ir I tipa cukura diabēts un viņam ir ļoti nepieciešams jauns insulīna pumpis. Bērnu ar līdzīgām vajadzībām ir daudz, jo Latvija un Rumānija ir vienīgās Eiropas Savienības dalībvalstis, kas nenodrošina pumpjus, un vecākiem attiecīgi tie jāsagādā patstāvīgi, lai arī to izmaksas sastāda vairākus tūkstošus eiro. Krišjānis ir ļoti aktīvs, labi mācās, bet nākotnē grib studēt medicīnu. Tāpat viņš ir arī muzikāls, spēlē saksofonu orķestrī un kvartetā, dzied ansamblī, dejo tautiskās dejas, sporto, patīk orientēšanās. To visu viņš nevarēs darīt, ja viņam nebūs insulīna pumpis, bez tā aktīvi dzīvot un darboties ir vienkārši neiespējami!

Foto: publicitātes foto

Smaidīgais un aktīvais Lūkass ģimenē ir pastarītis, ļoti gaidīts un lutināts… Kad mamma bija Lūkasa gaidībās, brālīši Deniss un Alekss bija mammas lielākie palīgi. Lūkass piedzima vesels, mamma pārbrauca mājās no slimnīcas, un mazulītis ienesa ģimenē prieku un smaidus! Mamma baroja puisēnu ar krūti, taču, sākot dot citu pārtiku, Lūkass piedzīvoja smagu lēkmi un, pateicoties ātrai neatliekamās palīdzības mediķu rīcībai, mazais puika ir dzīvs. Lūkass piedzīvoja anafilaktisko šoku, kopš šīs liktenīgās dienas – adrenalins ir ģimenes aptieciņas neatņemama sastāvdaļa, lai ārkārtas situācijā, pirms mediķu ierašanās, vecāki paspētu injicēt zēnam zāles. Lūkasam ir uzstādīta diagnoze: anafilakse smagākajā stadijā. Puikas organisms nepanes piena produktus un soju, un dakteri ir sastādījuši īpašu ēdienkarti. Šobrīd sešus mēnešus vecais Lūkass pārtiek no īpaša zīdaiņiem paredzēta maisījuma, ko lieto bērniem ar govs piena nepanesamību, un viena iepakojuma izmaksas ir ap 57 eiro. Viens iepakojums pietiek vien divarpus dienām, kas ir ļoti maz, jo bērns aug strauji, taču bez šīs speciālās pārtikas Lūkass nevar izdzīvot!

Ziemassvētku labdarības koncerts

”Eņģeļi pār Latviju” koncertā skatītāji varēs baudīt ne tikai skaistas dziesmas, bet arī Paula Bankovska pasakas, kas sarakstītas īpaši akcijas vēstnešiem. Pasakas par cerību un sirsnību koncertā lasīs sabiedrībā pazīstami cilvēki. Tāpat akcijai aicinās ziedot Latvijā iemīļoti un populāri mūziķi un grupas: Ieva Sutugova, ”Very cool people” un Kristīne Prauliņa, projekta ”Tev tuvumā” dalībnieki, ”Latvian voices”, ”Dzelzs vilks” un citas. Koncertu vadīs raidījuma ”900 sekundes” vadītāja Kristīne Garklāva un seriāla ”UgunsGrēks” aktieris Kristaps Rasims.

Saruna ar slavenību

18. decembra vakarā, kad norisināsies ”Eņģeļi pār Latviju” Ziemassvētku labdarības koncerts, studijā kā ierasts darbosies arī zvanu centrs. Ikvienam būs lieliska iespēja, zvanot uz tālruni 90006486 un ziedojot 1.42 eiro, aprunāties ar Latvijā mīlētām un cienītām personībām. Ar ziedotājiem koncerta tiešraides laikā sarunāsies Zane Daudziņa, Anete Jēkabsone-Žogota, Ilze Dobele, Pēteris Kļava un citi sabiedrībā zināmi cilvēki.

Ziedošanas iespējas

LNT, Bērnu slimnīcas fonda un Rimi veidotās labdarības akcijas ”Eņģeļi pār Latviju” ietvaros ikvienam ir iespēja sniegt bērniem palīdzību, ziedojot portālā bsf.lv, iegādājoties akcijas preces Rimi un Supernetto veikalos, izmantojot ziedojumu kastītes Rimi un Supernetto veikalos, ziedojot MansRimi naudas uzkrājumu kioskos vai mājas lapā mansrimi.lv, kā arī zvanot uz tālruni 90006486 (maksa par zvanu 1,42 eiro). Ziedojumi tiek vākti ārstniecībai un rehabilitācijai, kas nav iekļauta valsts apmaksātajos medicīnas pakalpojumos, tādēļ sabiedrības līdzdalība un atbalsts ir ļoti nepieciešams.

Ziedo un kļūsti par bērnu sargeņģeli!

TOP komentāri

 • Slep.kava
  0 0 0

  Slep.kava

  Tu dzibi*s esi SkolnieciņšNau runa par svaru ir runa par to ka viņš 6 Mēnešos nevar ēst to ko ed liels cilvēks un mākslīgos piena maisījumus.
 • Anonīmais
  0 0 0

  Anonīmais

  Es ar Reini binu kopīgā mākslas nometnē 2014 gadā un viņam bija problēmas viņš sēdēja ratinkrēslā, varbūt tomēr tie 400 grami mazāk pa tavējo svaru ir ļoti nozīmīgi, nekā tu domā . . . Tā nav nekāda popularitāte, Reinim tiešām ir vajadzīga palīdzība . Reinis ir stiprs un viņš dzīvos pilnvērtīgu dzīvi!
 • Skolnieciņš
  0 0 0

  Skolnieciņš

  Es barošos ar buržujiem. To auras ir garšīgas, jo nav saindētas ar nabadzību un trūkumu!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl