9. maija pasākumu rīkošana ir viens no propagandas instrumentiem

Komentāri

9. maijā kā ik gadu Rīgā, Uzvaras parkā, biedrība 9. maijs.lv rīkos svinības par godu nacisma sagrāvei. Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un apaļo gadskārtu kopš Otrā pasaules kara beigām, šajā datumā rīkotie pasākumi solās būt vērienīgāki un pat iziet ārpus galvaspilsētas robežām. Atbildīgās iestādes akcentē, ka ir gatavas kārtības nodrošināšanai, taču neizslēdz, ka daudzskaitlīgos pasākumus var izmantot kā propagandas instrumentu. 

Bez dziesmām, dejām, uguņošanas un lielā ekrāna, uz kura, iespējams, tiks translēta arī militārā parāde Sarkanajā laukumā, pie pieminekļa Atbrīvotājiem 9. maijā uzstāsies arī viesmākslinieki. Dziedās Emīrs Kusturica un Kremļa kritiķe, krievu rokgrupa DDT.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Cik tas izmaksās, pasākuma rīkotājs – 9. maija biedrība – nesaka, taču neslēpj, ka summas ir ievērojamas.

Uzvaras parku divu dienu laikā varētu apmeklēt 200 000 cilvēku, lēš organizatori. Tikmēr Rīgas domē saņemti vēl citu pasākumu pieteikumi, kas, pēc Drošības policijas domām, var radīt provokāciju riskus. Skaidrot datuma patieso nozīmi piketā Uzvaras parkā vēlas kāda nacionālradikāli noskaņota privātpersona. Dome lūgusi mainīt piketa norises vietu un laiku.

Ņemot vērā ģeopolitisko situāciju un apaļo gadskārtu, 9. maija svinības šogad izies ārpus galvaspilsētas robežām. Dažādus pasākumus, tostarp apbalvojumu pasniegšanu veterāniem pirms 9.maija, plānots organizēt, piemēram, Jelgavā, Rēzeknē, Liepājā, Daugavpilī, Jēkabpilī un Ventspilī. Netiek izslēgts, ka pasākumu rīkošanai pašvaldībās iesaistīta arī Krievijas nauda.

Tik plašu svinību rīkošana ir viens no propagandas instrumentiem. Drošības iestādes pašvaldības informējušas par to, kā tām būtu jārīkojas.

Par atbildīgo iestāžu gatavību dažādām provokācijām šodien vēlējās pārliecināties divas Saeimas komisijas. Deputāti atzina, ka drošības iestādes roku tur uz pulsa.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl