Komentāri
8 lielākās kļūdas, ko nedrīkst pieļaut, pērkot mājokli
FOTO: Flickr

Vidējam Latvijas iedzīvotājam mājokļa iegāde ir viena no lielākajām investīcijām viņa dzīvē, tāpēc, pērkot “savu ligzdiņu”, ir svarīgi izvērtēt visus ar to saistītos faktorus un nepieļaut dārgas kļūdas.

Kad runa ir par mājokļa iegādi, lietas, par kurām tu kaut ko nezināsi, Tev maksās naudu – vai tā būtu nepietiekama vietas izpēte, vai pārāk lielais emocionālais sakāpinājums.

Pieņemot nepareizos lēmumus, galu galā vari “ieberzties” gan finansiāli, gan emocionāli.

Lai izvairītos no šāda scenārija, izlasi šīs 8 kļūdas, kuras Tu noteikti negribi pieļaut, iegādājoties savu mājokli.

1. Nepārbaudīt rajonu, kurā grasies iegādāties mājokli

Vai šī tiešām ir vieta, kur vēlies dzīvot? Ko Tavs jaunais rajons piedāvā? Kāda ir skola un tās apkārtne? Kāda ir satiksmes intensitāte dažādās dienās?

2. Nepārbaudīt mājokļa stāvokli

Mājokļa iegāde, visticamāk, būs viena no Tavām mūža lielākajām investīcijām, un mājoklī esi paredzējis dzīvot daudzus gadus. Tāpēc nenožēlo naudu un atvēli līdzekļu kārtīgai mājas stāvokļa pārbaudei.

3. Izdarīt izvēli, balstoties uz dekorācijām

Visu var pārkrāsot, flīzes un skapjus nomainīt. Tas, kas jāņem vērā, izvēloties mājokli pirkšanai, nav esošais sienu krāsojums vai paklāji uz grīdām, bet gan tas, vai mājoklis atbilst Tavām vajadzībām, vai istabas ir pietiekami plašas un vai jūties tajā labi.

4. Nopirkt dārgāko māju rajonā

Dārgākās mājas rajonā iegāde ne vienmēr būs labākais pirkums. Pirmkārt, šī īpašuma vērtībai laika gaitā ir lielākā iespēja samazināties. Otrkārt, tās pārdošana nākotnē var sagādāt grūtības, ņemot vērā, ka rajonā būs pieejami citi īpašumi par zemākām cenām.

5. Kārtīgi nepārdomāt savu budžetu

Tas, ka banka Tev gatava piešķirt 100 tūkstošu eiro aizdevumu, nenozīmē, ka vari to atļauties, īpaši, ja ierēķini citas izmaksas, kas radīsies, kad mājoklis būs tavā īpašumā. Esi gudrs un mērķē uz mājokļiem, kurus tiešām vari atļauties.

6. Kārtīgi nepārdomāt savas praktiskās iespējas

Vai Tu patiešām izgāzīsi kādu no jaunā mājokļa sienām, lai paplašinātu viesistabu, un vai tu tiešām spēsi nomainīt grīdu visam mājokļiem, lai panāktu sev vēlamo efektu? Neļauj lielajam sākotnējam entuziasmam spēlēt pārāk lielu lomu mājokļa iegādē, jo vēlāk vari to nožēlot.

7. Neiekrāt pirmajai iemaksai

Jo lielāku daļu summas spēsi samaksāt pats, jo mazākas būs tavas saistības ilgtermiņā. Iespējams, ir vērts vēl gadu vai divus paciesties un iekrāt, lai vēlāk būtu lielāka finansiālā brīvība.

8. Pirkt mājokli, kad neesi tam gatavs

Pērkot mājokli, jābūt ne tikai gatavam finansiāli, bet arī emocionāli. Jābūt pārliecinātam, ka vēlies dzīvot vienā vietā ilgu laiku. Jābūt gatavam darīt remontdarbus un dažādus mājokļa uzturēšanas darbus, no kuriem kā īrnieks varēji izvairīties.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl