Komentāri
775 eiro par Rīdzinieka karti ir ņirgāšanās par iedzīvotājiem, pauž Vienotība deputāts
FOTO: LETA

Rīgas domes Vienotības frakcijas deputāts Olafs Pulks ir iesniedzis priekšlikumu piešķirt Rīdzinieka karti katram Latvijas iedzīvotājam, kurš nav deklarējies Rīgā, kuram galvaspilsētā nepieder nekustamais īpašums un kurš ir samaksājis vienreizējo maksu 10 eiro apmērā.

Priekšlikums tiks izskatīts 24. maijā Rīgas domes sēdē, kurā tiks izskatīti arī valdošās koalīcijas iesniegtie grozījumi saistošajos noteikumos ”Par braukšanas maksas atvieglojumiem sabiedriskā transporta maršrutu tīklā”, kas paredz iespēju iegādāties Rīdzinieka karti par 775 eiro gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Deputāts uzskata, ka Saskaņas centra un Gods kalpot Rīgai deputātu ierosinājums prasīt no Latvijas iedzīvotājiem, kuri nav deklarēti Rīgā un kuriem galvaspilsētā nav nekustamais īpašums, katru gadu 775 eiro nav ekonomiski pamatota un ir klaja ņirgāšanās, jo tik lielu summu katru gadu spēs maksāt tikai turīgie iedzīvotāji, kuriem Rīdzinieka karte un tās piedāvātās atlaides, arī stundas biļete sabiedriskajā transportā, nav nepieciešamas.

Grozījumi saistošajos noteikumos ir izstrādāti pamatojoties uz VARAM izteikto ierosinājumu papildināt saistošos noteikumus ar tiesībām Rīdzinieka karti iegādāties arī personām, kuras nav Rīgā deklarētas un kurām Rīgā nepieder nekustamais īpašums. Tika prognozēts, ka tās būtu personas, kuras galvaspilsētā pastāvīgi strādā vai darba dēļ bieži uzturas Rīgā.

“Tik lielas Rīdzinieku kartes cenas noteikšana ir spļāviens sejā gan VARAM, gan kopumā Latvijas iedzīvotājiem, sadalot viņus ne tikai rīdziniekos un lauķos, bet arī turīgajos, kas, iespējams, varētu nopirkt rīdzinieka karti, bet viņiem to nevajag un pārējos, kuriem rīdzinieka karti vajadzētu, lai izmantotu lētāku sabiedrisko transportu, bet kas nevar katru gadu tam atlicināt 775 eiro,” uzskata deputāts Olafs Pulks.

Abonenta karte mēnesī izmantošanai visos sabiedriskā transporta veidos maksā 50 eiro, kas gadā ir 600 eiro.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl