Komentāri

Elektrības cenu kāpums, apkures sezonas sākšanās, inflācija – kā to visu savos maciņos un ikdienā izjūt Latvijas iedzīvotāji? LNT raidījums 900 sekundes sadarbībā ar aģentūru TNS veica aptauju, lai noskaidrotu iedzīvotāju viedokli.

Galvenais atzinums ir šāds: vairums jeb 77% aptaujāto atzīst – jā, cenu kāpums ikdienas nepieciešamības precēm un pakalpojumiem ir jūtams.

Tikai 20% saka, ka viņi cenu kāpumu nav pamanījuši, bet trīs procentiem iedzīvotāju īsti nav viedokļa par cenu pārmaiņām.

Pirmajā vietā ir izmaksas par mājokli, ūdeni, elektroenerģiju, gāzi, apsaimniekošanu, remontu, īri. Tātad gandrīz viss, kas saistīts ar dzīvesvietu.

Otrajā vietā – pārtika un bezalkoholiskie dzērieni; trešajā vietā – transporta pakalpojumi un degviela. Tālāk, ja runā par cenu kāpumu, ko izjutuši jeb pamanījuši iedzīvotāji, ir veselības pakalpojumu sadārdzināšanās, un tad seko apģērbs un apavi.

Salīdzinoši retāk iedzīvotāji norādījuši, ka izjutuši cenu kāpumu – mobilajiem un fiksētajiem sakariem, internetam un pasta pakalpojumiem. Tālāk seko izmaksas mājokļa iekārtošanai, mājturības piederumiem un mājas uzkopšanas precēm.

Cenu kāpums pamanīts arī alkoholiskajiem dzērieniem un tabakas izstrādājumiem; tāpat atpūtas un kultūras pakalpojumiem.

Un vēl viens svarīgs atzinums – katrs piektais iedzīvotājs atzinis, ka vairāk jāmaksā par izglītības pakalpojumiem; par bērnudārzu, skolu, kā arī augstskolu.

Video

Lasi vēl