75 gadi kopš Otrā pasaules kara baltiešu bēgļu gaitām: kas bija “cilvēki laivās”?

Šajā laikā, tikai pirms gadsimta trim ceturtdaļām, Otrā pasaules kara izskaņā, Kurzeme tāpat kā Igaunijas rietumkrasts piedzīvoja bēgļu straumes. Igaunijā, atšķirībā no Latvijas, šos vēstures faktus atceras krietni spilgtāk. LNT Top10 skaidro, kas bija “cilvēki laivās” un kam palikšana pēc padomju varas atgriešanās nozīmēja lielākas šausmas nekā riskēt ar savu un ģimenes locekļu dzīvību.

Atpakaļ uz rakstu

6 komentāri

 • Palicējs

  Palicējs

  Cilvēki laivās bij tie, kas varēja atļauties pa lielu naudu vietas. Parastiem cilvēkiem tādas naudas nebij. Mātes māte, kad dzīva ar stāstīja. Saimnieks ar ģimeni aizbēga, kas palika kalpiem? Palika, jo nevarēja atļauties.
 • Tautas balss

  Tautas balss

  Latviešu tautas nodevēja un spiedze! Izglītota un ļoti gluma tā Vaira Līķe-pulksteņu zagle.
 • S

  S

  Paldies V.V-F. par to darbu, ko vina veikusi, nesot Latvijas vārdu pasaulē ar savu stāju, izglītotību, diplomātiju.Un nav viena cilvēka spēkos ar to aizēnot daudzu cilvēku slinkumu, neizglītotību, skaudibu,vienaldzību. Par bēgļiem 44.-45.gadā. Domāju, ka mūsu vēsturniekiem, diplomātiem, juristiem pēdējais laiks kopā ar citiem baltiešiem saņemties un panākt, ka lidz Hāgas tribunālam nonāk kara noziedznieki no PSRS puses.Fiziskas personas jau ir nonākušas Dieva tiesā, bet ideju mantiniekiem un turpinātājiem jāsaņem juridisks vērtējums par miljonu tragēdijām.
 • Miervaldis Vīksna
 • Lira Kajumova

  Lira Kajumova

  Jā.
  Diemžēl, arī šodien kāru bērnu ļoti liela daļa pretējo krastu tā arī nesasniedz...
 • pietiek par Freibergu

  pietiek par Freibergu

  Viņai bija reta izdevība daudz ko darīt latviskas Latvijas labā. Šo izdevību viņa palaida garām. Tagad runāt ir par vēlu.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!