70 miljonu eiro vērto “Origo” projektu sola pabeigt pusotra gada laikā

Pievienot komentāru
70 miljonu eiro vērto “Origo” projektu sola pabeigt pusotra gada laikā
Foto: Sabīne Zvirbule / Skaties.lv

Investējot 70 miljonus eiro, līdz 2019. gada oktobrim līdzās tirdzniecības centram “Origo” tiks uzslieta jauna ēka, kurā atradīsies gan veikali, gan arī biznesa centrs.

Par vērienīgajiem plāniem atbildīgās personas paziņoja otrdien notikušajā vēstījuma kapsulas iemūrēšanā.

Projekts paredz esošā t/c “Origo” platību palielināt vairāk nekā divas reizes jeb no 35,5 tūkstošiem līdz 80 500 kvadrātmetru. Jaunā ēka krasi atšķirsies no tās kaimiņienes, taču arī tajā atradīsies t/c “Origo” tirdzniecības un pakalpojumu telpas – pirmajos trīs strāvos. Tikmēr futūristiskās būves augšstāvos atradīšoties inovatīvi A klases biroji – “Origo One”, bet pagrabstāvā būs paplašināta pazemes autostāvvieta 250 automašīnām un velonovietne 124 velosipēdiem.

Plānots arī rekonstruēt pašreiz bīstamo Elizabetes un Satekles ielu krustojumu, ierīkojot regulējamas gājēju pārejas un izbūvējot Elizabetes ielas velojoslu pāri Satekles ielai, tai pat laikā saglabājot un padarot daudz drošākas manevrēšanas iespējas arī motorizētajiem transportlīdzekļiem.

”Paplašinātais tirdzniecības centrs “Origo” un biznesa centrs “Origo One” kļūs par katalizatoru Rīgas svarīgākā tirdzniecības, darījumu un sabiedriskā transporta mezgla transformācijām. Līdz ar šo projektu Rīgā pašreiz notiek tādas pašas transformācijas, kuras nākotnē būtiski papildinās “Rail Baltica” projekta īstenošana, savienojot t/c “Origo”, kā neatraujamu daļu no Rīgas centrālā multimodālā sabiedriskā transporta mezgla, ar apkārtējām teritorijām, tai skaitā ar lidostu un citām Baltijas valstu galvaspilsētām. Līdz ar šo ambiciozo projektu “Linstow” ienāk arī Latvijas biroju tirgū,” stāsta SIA “Linstow Center Management” valdes priekšsēdētājs Frode Gronvolds.

Jāpiebilst, ka “Origo One” plānots nodrošināt 800 līdz 1100 darbavietas.

Projekta realizācijai “Linstow Center Management” plāno investēt 70 miljonus eiro, no tiem 34 miljonu eiro ilgtermiņa sindicēto aizdevumu piešķīrušas “SEB” un “Danske Bank”.

Projekta būvdarbus veic SIA “Skonto Būve”.