8 komentāri

Valdībai beidzot ir jāuzlabo pensionāru situācija – par to šodien kongresā vienojās Latvijas Pensionāru federācija. Pretējā gadījumā seniori draud ar protestiem.

70% Latvijas pensionāru dzīvo zem nabadzības riska robežas. Kārlis Ķergalvis no Jaunpils ir priecīgs, ka var sevi nepieskaitīt vienam no viņiem, bet tikai tādēļ, ka uzaudzinājis kuplu bērnu pulku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

”Man ir trīs bērni, tāpēc es par savām vecumdienām neuztraucos. Un, ja nebūtu, tā situācija būtu pavisam citādāka? Tad es arī ietilptu acīmredzot tajos 70%, šajā brīdī es esmu nedaudz virs tiem 70,” stāsta Kārlis.

Līdzīgā situācijā ir lielākā daļa senioru. Lai nedzīvotu nabadzībā, viņiem jālūdz palīdzība bērniem vai pašvaldībai. Sirmais kungs vēl brīvdienās Bauskā ar mazbērniem apmeklēja traktoru dienas, bet jau šodien Rīgā piedalīsies Pensionāru federācijas kongresā. Valdībā tapuši grozījumi likumā par valsts pensijām un rīt ministri tos plāno skatīt slēgtā sēdē.

Dokuments paredz pilnveidot pensiju indeksācijas kārtību, kā arī novērst netaisnību pret tiem pensionāriem, kas pensionējās krīzes gados.

Ja valdība šos grozījumus rīt neatbalstīs, pensionāri jau vasarā piedraudējuši rīkot protesta akcijas.

Ja tiks rīkotas protesta akcijas, tās, visticamāk, notiks vasaras beigās, bet vākt parakstus pensionāri gatavi sākt jau tūlīt. Pensionāriem ar valdības konsolidācijas plāniem nav jāsolidarizējas, uzskata Kārlis Ķergalvis.

Parakstus, lai atbalstītu likuma grozījumus, pensionāri jau gatavi vākt kaut rīt. Tikmēr Finanšu ministrija jau brīdinājusi – grozījumu atbalstīšana liks jostas nākamajā gadā savilkt vēl ciešāk.

TOP komentāri

 • Imants Vingolds (60 +...:))
  +3 +3 0

  Imants Vingolds (60 +...:))

  Tas, ka no pensijas atvelk ienākumu nodokli ir netaisnīgi un zemiski. Tiek nevajadzīgi tērēti daudzi miljoni. Tas nodokļu jautājums būtu jāskata satversmes tiesā! Pensionētie juristi, kur jūs esiet?
 • nīkulis
  +3 +3 0

  nīkulis

  Pirmspensijas vecuma cilvēki,invalīdi un slimieLatvijas valstī nav vēlami..nemaz jau nerunājot par ;;vienkāršajiem;;pensionāriem..
  Tā lūk Mūsu Valdība izturas pret tiem,kuri visus savus labākos gadus ir atdevuši,smagā darbā,šai Valstij..
  Viszemākajām Pensijām irjābūt vismaz minimālās algas apmērā+nostrādātie gadi Valsts labā.
 • upuris
  +2 +2 0

  upuris

  Vienkārši mūsu valdība jāiesūdz Briseles tiesā par vecu,slimu pensionāru spīdzināšanu un ņirgāšanos.Nevienā civilizētā valstī nav tik zemas pensijas pie tik ,,uzskrūvētām,,cenām.Atcēluši pat pensionāru neapliekamo minimumu,lai mūs ātrāk iedzītu kapā,jo pie ārsta netiekam-nav naudas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl