Komentāri

Viltus draudu dēļ šodien radīti milzīgi zaudējumi gan lidostai Rīga, kurai nācās veikt pasažieru ārkārtas evakuāciju, gan aviokompānijām, kurām nācās mainīt lidojumu maršrutus un pasažierus Rīgā nogādāt no Tallinas, Viļņas un Sanktpēterburgas, uz kurieni tika novirzītas lidmašīnas pēc tam, kad Rīgā tām bija liegts nosēsties.

Īsi pirms septiņiem daži reisi kavējās miglas dēļ, bet saņemtā draudu zvana dēļ tika ietekmēti 49 reisi – tostarp gan ielidojošie, gan izlidojošie. Kopumā šodien ar kavēšanos izlidojuši 18 reisi, ielidojuši Rīgā ar kavēšanos 22 reisi, bet
uz rezerves lidostām novirzīti 9 reisi. Šodien ceļošanas plāni tika izjaukti vairākiem tūkstošiem cilvēku.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Īslaicīgas evakuācijas līdzīgu iemeslu dēļ ik pa laikam notiek arī citu pasaules valstu lidostās, lai gan šos atgadījumus tiesībsargi cenšas pārāk neafišēt. Šogad ārvalstu mediji ziņojuši, ka pēc viltus trauksmes evakuētas, piemēram, Viļņas un Berlīnes lidostas.

Vairumā jeb 70% gadījumu policijai ir izdevies atrast cilvēkus, kas izplata apzināti nepatiesas ziņas par uzņēmumos vai iestādēs ievietotiem spridzekļiem. Visbiežāk saņemtā informācija par sprādziena draudiem ir meli, taču policijā uzsver, ka cilvēku drošība vienmēr ir pirmajā vietā, tāpēc iestāžu un uzņēmumu evakuācija ir pašsaprotama.

Atrašanās smagā reibumā, psihiskā nestabilitāte vai abi divi kopā – šie faktori nereti raksturo personas, kas izplata apzināti nepatiesas vēstis par iestādēs vai uzņēmumos it kā ievietotiem spridzekļiem. Pērn policija saņēmusi 59 šādus viltus draudus, bet šogad jau 24. Vainīgajiem tas nozīmē pamatīgas nepatikšanas un kriminālatbildību, tāpat no viņiem var piedzīt zaudējumus, kas radušies no iestāžu vai uzņēmumu evakuācijas un dīkstāves.

Šādus ”jokotājus” policija parasti notver. Kurš zvanījis par spridzekli Rīgas lidostā, pagaidām gan nav noskaidrots. Policijā norāda, ka šajā gadījumā lidostas evakuācija bijusi pašsaprotama. Likumsargu pieredzē gan bijuši arī situācijas, kad pēc draudu saņemšanas un situācijas izvērtēšanas evakuācija neseko.

Lēmumu par evakuāciju pieņēma Lidostas drošības dienests saskaņā ar ārkārtas situācijas plānu, kas ir slepens. Transporta eksperts Tālis Linkaitis norāda, ka lidostās pirmajā vietā vienmēr vajag būt drošībai. Lidosta ir paaugstināta riska objekts, tāpēc Rīgas lidosta ievēro starptautisko drošības standartu praksi.

Vairāk skaties pievienotajā video!

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl