70 000 eiro sodos, kas aug katru dienu: Kalnciema ielas jūgendstila grausta īpašniekiem pamatīgas nepatikšanas

4 komentāri

Kalnciema ielas izdegušā jūgendstila nama nedienas turpinās – Rīgas dome ēku īpašniekiem uzlikusi 70 000 eiro naudas sodu, un skats notikuma vietā aizvien ir drūms. Nekādi atjaunošanas darbi nav sākušies. Uzņēmumi, kam nami pieder, reģistrēti pastkastītes adresē un nav sazvanāmi.

Ēkas īpašnieki iesnieguši būvvaldei dokumentus par ēkas rekonstrukciju, taču būvvalde tos nepieņēma, jo tie bijuši nekvalitatīvi, stāsta Rīgas mērs Oļegs Burovs. Tuvāko dienu laikā īpašniekiem vajadzētu piegādāt jaunus dokumentus, taču prognozes nav optimistiskas. Tempi ir ļoti lēni, un domes vadībai tiešu kontaktu ar īpašniekiem nemaz nav.

“Viņi turpina saņemt sodus, par vienu māju Raņķa dambī – ap 50 000 eiro, par otru māju Kalnciema ielā – ap 20 000 eiro. Katru sodu viņi pārsūdz tiesā, visu zaudē. Pēc pēdējās informācijas – pašvaldība sāk saņemt nelielu naudu no viņiem, ap 2000-3000 eiro,” norāda Rīgas domes priekšsēdētājs.

Rīgas domē skaidro, ka grausts atrodas uz dažādām adresēm – Kalnciema ielas 2b ēkai īpašnieks ir SIA “NC K2B”, savukārt Raņķa dambja 14 – SIA “NC K2A”.

“Lursoft” datubāzē norādīts, ka abiem uzņēmumiem ir viens īpašnieks – Igaunijas pilsonis, 1945. gadā dzimušais Aleksejs Nikolajenko. Adrese – pastkastīte kādā dzīvokļu namā Latgales priekšpilsētā.

Zvanot uz “Firmas.lv” datubāzē norādīto “K2B” telefona numuru, operators paziņo –  numurs nedarbojas vai netiek izmantots.

“Pašvaldība neplāno piespiedu kārtā ko sakārtot, nojaukt vairāk nav ko. Par rīdzinieku naudu būvēt – absolūti izslēgts. Vienīgais instruments ir turpināt sodīt,” piebilst galvaspilsētas mērs.

Jāatgādina, ka vērienīgs ugunsgrēks vēsturisko namu pudurī izcēlās pagājušā gada 25. novembri, dzēšana turpinājās vairākas dienas. Kalnciema ielā esošā jūgendstila ēka ir celta 1914. gadā. Liela daļa no nama steigā tika nojaukta.

4 komentāri