69% iedzīvotāju Putinam līdzīgo lelli vērtē kā provokatīvu

Komentāri
69% iedzīvotāju Putinam līdzīgo lelli vērtē kā provokatīvu
FOTO: LETA

Plašu rezonansi publiskajā telpā pēdējās dienās izpelnījusies instalācija Disidents. Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam līdzīgā lelle Stūra mājas pagalmā vairākkārt gan uzstādīta, gan ņemta nost. 

41% Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā ir informēti par šo instalāciju un peripetijām ap to. Vēl
36% aptaujāto par to ir kaut ko dzirdējuši. Bet ceturtā daļa jeb 23% respondentu par instalāciju Disidents nav informēti.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lielākā daļa 69% no tiem, kuri ir informēti par instalāciju, piekrīt viedoklim, ka šī mākslas akcija ir provokatīva. Piektā daļa 18% neko provokatīvu instalācija nesaskata. Vēl 13% nav snieguši konkrētu atbildi uz šo jautājumu.

Jau ziņots, ka ceturtdien, 21. maijā, pēc Valsts nekustamo īpašumu (VNĪ) lūguma nozāģēts Stūra mājas pagalmā esošais krusts, pie kura bija piesista skandalozā, Krievijas prezidentam Vladimiram Putinam līdzīgā lelle. Drošības policija arestējusi biedrības GVD Baltija pārstāvi Staņislavu Bukaini.

Ne šī instalācija, ne pagalmā izvietotais automašīnas vraks un fotogrāfijas no pagalma nav aizvākti, izstādes organizatori atrodas pagalmā un sarunājas ar izstādes apmeklētājiem, kurus interesē, kāpēc krusts ir novākts.
Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl