68% iedzīvotāju slikto ceļu dēļ nācies remontēt auto

Komentāri

Katram piektajam Latvijas iedzīvotājam slikto autoceļu dēļ ir bijušas grūtības saņemt kādu no valsts pakalpojumiem. Piemēram, apmeklēt iestādi, ārstu, pietiekami ātri neieradās neatliekamā medicīniskā palīdzība un tamlīdzīgi.

Par to liecina jaunas SKDS aptaujas dati. Divas trešdaļas aptaujāto arī atzina, ka pēdējā gada laikā viņiem nācies vienu vai vairākas reizes labot automašīnu.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Pārsvarā slikto ceļu dēļ cieš lauku reģionu iedzīvotāji. Savukārt uzņēmējiem tie nes zaudējumus. Piemēram, katru pavasari smagajam transportam tiek slēgts grants ceļš Rožupe-Šproģi, kas ved uz kokapstrādes ražotni. Šogad dīkstāve tur ilga pusotru mēnesi. Ceļu slēdza tieši tad, kad tehnika bija aizvesta uz remontu, un 20 tonnu ierobežojumu dēļ vairs netika ārā.

Jānis Šņepsts
saimniecību “Šņepstu Jaunāres” ražošanas vadītājs

Iedomājaties, kas tā ir par situāciju, ja jūs nopērkat uz kredīta miljonus vērtu tehniku un jums tā stāv, un jūs ar viņu nepelnāt, tas nozīmē, ka jums ir vienkārši zaudējumi jau stāvot un nedarot neko. Kā ar šo situāciju var izskaidrot, kā šādā situācijā var strādāt? Jā, mēs skaisti runājam par lauku reģionu attīstību, bet principā, tā ir tikai skaista runāšana, un realitātē neka netiek darīts, jo pats svarīgākais arī ir infrastruktūra.

Pamatojoties uz aptaujas datiem, biedrība “Latvijas ceļu būvētājs” aicina valdību manīt prioritātes un vispirms sakārtot reģionālos un vietējās nozīmes ceļus.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl