65% nepilsoņu tā arī neplāno iegūt pilsonību, secināts aptaujā

Komentāri

Par to, kā sokas ar naturalizācijas procesu, šodien spriedīs Saeimā. Tiks arī vērtēts, ko par pilsonības iegūšanu aptaujā teikuši nepilsoņi jeb potenciālie Latvijas pilsoņi.

Kopš naturalizācijas procesa sākuma 1995. gadā Latvijas pilsonībā uzņemti nepilni 150 000 cilvēku. Pēdējos trīs gados naturalizēto skaits nedaudz pieaudzis, tomēr tas nav pārsniedzis tūkstoš cilvēku gadā. Un tas ir visai maz, ja salīdzina ar agrākiem gadiem, kad varēja runāt par vairākiem tūkstošiem gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus pēdējos gados stabili samazinās arī nepilsoņu skaits – tas noslīdējis līdz 242 000 cilvēku. Katrs piektais nepilsonis ir vairāk nekā 70 gadus vecs, vēl aptuveni tikpat ir vecumā no 51 līdz 60 gadiem un vecumā no 61 līdz 70 gadiem.

Nepilsoņu aptauja liecina, ka lielākā daļa jeb 65% tā arī neplāno iegūt pilsonību. Savukārt kā galvenie iemesli, kāpēc netiek izvēlēts naturalizācijas process, tiek minēta nespēja nokārtot eksāmenus, uzskats, ka pilsonība pienākas automātiski, kā arī cerības uz lielākiem atvieglojumiem.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 2

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl