65% nepilsoņu tā arī neplāno iegūt pilsonību, secināts aptaujā

Komentāri

Par to, kā sokas ar naturalizācijas procesu, šodien spriedīs Saeimā. Tiks arī vērtēts, ko par pilsonības iegūšanu aptaujā teikuši nepilsoņi jeb potenciālie Latvijas pilsoņi.

Kopš naturalizācijas procesa sākuma 1995. gadā Latvijas pilsonībā uzņemti nepilni 150 000 cilvēku. Pēdējos trīs gados naturalizēto skaits nedaudz pieaudzis, tomēr tas nav pārsniedzis tūkstoš cilvēku gadā. Un tas ir visai maz, ja salīdzina ar agrākiem gadiem, kad varēja runāt par vairākiem tūkstošiem gadā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Vienlaikus pēdējos gados stabili samazinās arī nepilsoņu skaits – tas noslīdējis līdz 242 000 cilvēku. Katrs piektais nepilsonis ir vairāk nekā 70 gadus vecs, vēl aptuveni tikpat ir vecumā no 51 līdz 60 gadiem un vecumā no 61 līdz 70 gadiem.

Nepilsoņu aptauja liecina, ka lielākā daļa jeb 65% tā arī neplāno iegūt pilsonību. Savukārt kā galvenie iemesli, kāpēc netiek izvēlēts naturalizācijas process, tiek minēta nespēja nokārtot eksāmenus, uzskats, ka pilsonība pienākas automātiski, kā arī cerības uz lielākiem atvieglojumiem.

Tests - ko tu zini par alus vēsturi?

Tests - ko tu zini par alus vēsturi? 8

Alus plūdi Londonā – vai tas maz ir iespējams? Izpildi testu par alus vēsturi, uzzini pārsteidzošus faktus un tiec pie sertifikāta! Neizpaliks arī balva.

Lasi vēl