Komentāri
62% Latvijas iedzīvotāju rēķinus apmaksā uzreiz pēc algas saņemšanas
FOTO: LETA

Ne vienam vien Latvijas iedzīvotājam ikmēneša rēķinu summas nomaksa prasa būtisku daļu no ikmēneša ienākumiem. Lai rēķinu nomaksai atvēlētos līdzekļus nejauši neiztērētu un visu mēnesi nebūtu jādomā par rēķiniem, pēc DNB bankas pasūtījuma īstenotajā aptaujā atklāts, ka lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju rēķinus apmaksā uzreiz pēc algas saņemšanas mēneša pirmajā pusē.

Aptuveni katrs piektais (26,4%) respondents rēķinu apmaksu veic pakāpeniski visa mēneša garumā, bet 7% aptaujāto rēķinu apmaksu novilcina līdz mēneša beigām.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Visapzinīgākie rēķinu apmaksā ir 18 līdz 24 gadus veci jaunieši – 75,5% šīs grupas aptaujāto norādījuši, ka rēķinu apmaksu veic līdz ar algas saņemšanu.

Savukārt 46 līdz 55 gadus veci respondenti biežāk nekā citas vecuma grupas norādījuši, ka rēķinu apmaksu veic pakāpeniski visa mēneša garumā (katrs trešais) vai novilcina to līdz mēneša beigām (9,4%). Arī sievietes (65,9%) steidz rēķinus nomaksāt ātrāk nekā vīrieši (59,2%).

Naskākie rēķinu apmaksā ir kurzemnieki (72,7%) un latgalieši (68,1%), kas līdz ar algas saņemšanu veic visus maksājumus. Pierīgā mītošie respondenti biežāk nekā citi (katrs trešais) norādīja, ka savus rēķinus apmaksā visa mēneša garumā.

Savukārt ar rēķinu nomaksu visvairāk vilcinās zemgalieši, no kuriem katrs desmitais izvēlas šo darbību novilcināt pēc iespējas ilgāk.

96,4% aptaujāto interneta lietotāju atzina, ka rēķinus visbiežāk apmaksā tieši internetbankā, aiz tās atstājot mobilo banku, banku un pastu. Visvairāk internetbanku izmanto 36 līdz 45 gadus veci respondenti, mobilo banku – 25 līdz 35 gadus veci respondenti, savukārt maksājumus bankā vai pastā biežāk nekā citi veic respondenti vecumā no 56 līdz 65 gadiem.

Jautāti par sajūtām, kas pārņem pēc rēķinu nomaksas, trešā daļa aptaujāto atzina, ka jūt atvieglojumu, jo apziņa par nomaksātiem rēķiniem ļauj mierīgi nodzīvot turpmāko mēnesi. Šis atbilžu variants populārāks bija tieši daiļā dzimuma pārstāvju vidū, kas to atzīmēja par 10% vairāk nekā vīrieši.

Tikai nedaudz mazāka aptaujāto daļa (31,9%) tomēr pauda citu viedokli – šos respondentus pēc rēķinu apmaksas pārņem bažas, ko izraisa nelielie līdzekļi, kas paliek izdzīvošanai atlikušajā mēnesī. Savukārt 12,1% aptaujāto atzīst, ka šis process rada sarūgtinājumu par augstajām rēķinu izmaksām. Katrs piektais norāda, ka rēķinu apmaksa nekādas īpašas emocijas neizsauc.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl