Komentāri
56% Latvijas iedzīvotājiem ir izteikts “praktiskā latvieša” gēns
Foto: LETA

Latvieši neparedzētu problēmu gadījumos visbiežāk (56%) paši ķeras pie problēmas risināšanas un bojājumu labošanas, un tikai sarežģītākos gadījumos meklē profesionālus meistarus caur draugiem un paziņām, atklāj pētījumu centra SKDS un apdrošināšanas sabiedrības Balta aptauja.

“Atsaucoties uz pētījuma rezultātiem, šķiet, ka “praktiskā latvieša gēns” mums ir gana raksturīgs, jo visbiežāk cilvēki ķeras pie problēmas risināšanas saviem spēkiem. Taču pēdējā laika tendences norāda, ka arvien vairāk mūsu klientu izvēlas meklēt profesionālus palīgus. Domāju, ka nākotnē šī tendence saglabāsies, līdzīgi kā tas bija ar automašīnām – pirms gadiem divdesmit visi remontēja savas automašīnas paši, bet tagad to dara tikai retais,” stāsta Balta atlīdzību direktors Ingus Savickis.

Analizējot vairākas situācijas, kuras negaidīti notikušas mājoklī, nākas secināt, ka Latvijas iedzīvotāji visbiežāk centīsies paši salabot ūdens krānu un tualetes rezervuāru, ārdurvju slēdzeni, kā arī jumtu. Par to, ka paši vai kāds no mājsaimniecības locekļiem spētu salabot sabojātu ūdens krānu vai tualetes rezervuāru, atzīmējuši 67% aptaujāto, savukārt 33% meklēs cita cilvēka (drauga, paziņas vai meistara) palīdzību. Tāpat 59% pašu spēkiem salabos arī ārdurvju slēdzeni, un lielākā daļa jeb 58% no aptaujātajiem iedzīvotājiem, kuri dzīvo privātmājā, salabos caurumu mājas jumtā. Savukārt gadījumos, ja būs problēmas ar elektrību vai tiks izsists logs, pašu spēkiem atrisināt šīs ķibeles būs spējīgs jau mazāks iedzīvotāju īpatsvars (attiecīgi 28% un 27%). Šo problēmu risināšanā salīdzinoši biežāk tiks meklēta meistaru palīdzība.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Lasi vēl