43% iedzīvotāju neplāno piedalīties 1. maija Tautas sapulcē

1 komentārs

Pētījumu aģentūra GFK sadarbībā ar LNT raidījumu Top 10, centās noskaidrot interneta lietotāju atbildes uz jautājumu: “Vai Jūs atbalstāt arodbiedrību lēmumu 1. maijā Doma laukumā rīkot protesta akciju – Tautas sapulci par cienīgu darbu un darba samaksu? Ja jā, vai plānojat piedalīties šajā protesta akcijā?”

Savu “jā” šādas sapulces atbalstam un arī personisku piedalīšanos pauž 8,9% aptaujāto.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Bet absolūtais vairākums respondentu – 43,6% norāda, ka tautas sapulces rīkošanu atbalsta, tomēr piedalīties tajā neplāno.

Savukārt katrs ceturtais aptaujas dalībnieks, kas arī atbalsta protesta akcijas rīkošanu, ir svārstīgi un atzīst, ka nezina, vai tajā piedalīsies – šādi atbildēja 25% aptaujāto.

Tautas sapulces rīkošanu 1.maijā pavisam noteikti neatbalsta absolūtais mazākums – tikai 8,5% respondentu, bet 14,1% aptaujāto nezina atbildi, vai arī grūti pateikt savu nostāju par protesta akciju.

Lai arī vairākums Latvijas sabiedrības, kas nav nekāds brīnums, savu sociālo aktivitāti izrādīs nevis piedaloties, bet sēžot mājā uz dīvāna ar viedtelefonu rokās un “piedaloties akcijā” sociālajos tīklos vai gaidot ziņas televīzijā, nav noliedzams, ka tautas sapulcē varētu piedalīties krietni vairāk nekā pieticīgi prognozētie tūkstoš cilvēku.

No otras puses, lai arī 8,9% statistiski atbilst teju 200 tūkstošiem cilvēku, nevajadzētu lolot cerības uz tautas manifestācijas atkārtošanos.

Video

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Ienāc ar sociālo tīklu profilu vai ievadi savu vārdu

Esi pieklājīgs savos izteicienos. Viedokli argumentē. Raksti tikai tādu komentāru, kas pauž tavu viedokli vai ir noderīgs citiem portāla lietotājiem. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem komentēšanas iespēja liegta.

Lasi vēl