42 karavīri Alūksnē nodod zvērestu

1 komentārs
42 karavīri Alūksnē nodod zvērestu
IVO JURKĀNS, TV3 ZIŅAS

Latvijas bruņoto spēku rindas kļūst arvien plašākas. 42 jaunie karavīri šodien, 14. februārī, svinīgā ceremonijā Alūksnē nodeva karavīra zvērestu.

Karavīri uzsāka Militārās pamatapmācības kursu Nacionālo bruņoto spēku Kājnieku skolā šā gada janvārī. Tagad sekmīgi pabeigts apmācību pirmais posms, kas noslēdzies ar svinīgo karavīra zvēresta nodošanu.

Militārās pamatapmācības kursa laikā jaunie karavīri apgūst pamatus darbībai ar ieročiem, taktikā, darbā ar karti un kompasu, kā arī pirmās palīdzības sniegšanu, lauka kaujas iemaņas un vairākus citus militārās apmācības priekšmetus.

Kurss ir sadalīts divās daļās. Pirmajā apmācības posmā lielākoties notiek teorētiskā apmācība. Otrajā – jaunie karavīri iegūtās zināšanas nostiprina praktiski – mācās dzīvot lauka apstākļos un praktiski apieties ar ieroci, kā arī apgūst lauka kaujas iemaņas.

Bruņotie spēki šogad profesionālajā dienestā plāno pieņemt līdz 700 karavīru. Aptuveni 500 karavīru paredzēti dienestam Sauszemes spēku Mehanizētajā kājnieku brigādē, bet 130 – studijām Latvijas Nacionālajā aizsardzības akadēmijā virsnieka profesijas iegūšanai.

Plašāk par tematu TV3 Ziņas plkst.20.00!

1 komentārs