40% ES saražotās pārtikas tiek izmesta, lielākie ēdiena šķērdētāji ir mājsaimniecības

Komentāri

Aptuveni 40% Eiropas Savienībā (ES) saražotās pārtikas tiek izmesta, liecina jauns bloka valstīs veikts pētījums. Turklāt, izrādās, ka lielākie ēdiena šķērdētāji ir tieši mājsaimniecības.

Brisele izvirzījusi mērķi šo bēdīgo statistiku uzlabot. Kustībā iesaistījušās arī virkne nevalstisko organizāciju, kas akcentē, – izmests ēdiens nozīmē nelietderīgu resursu šķērdēšanu, kas, galu galā, veicina neatgriezeniskas klimata pārmaiņas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Ledusskapī sapelējis siers vai desa, veikala plauktos sabojājušies augļi, dārzeņi, kas standartiem neatbilstošas formas dēļ netiek tālāk par zemnieka komposta kaudzi – tie ir tikai daži piemēri, kā nelietderīgi tiek šķērdēta pārtika.

Pārtikušajās Rietumvalstīs šie skaitļi ir dramatiski lieli, un jau gadiem dažādas organizācijas šai problēmai cenšas pievērst uzmanību. Šodien par to tika diskutēts arī Rīgā.

“Maxima Latvija” pārstāvis TV3 Ziņām gan apgalvo, ka veikalu tīklā tiek ļoti domāts par to, lai izmest nāktos pēc iespējas mazāk. Mazajos veikalos tie ir ne vairāk kā 100 kilogrami pārtikas mēnesī. Lielajos veikalos ne vairāk kā pustonna.

Pārtikas un veterinārais dienests (PVD) tikmēr uzskata, ka vērtējot pārtikas ķēdi – no ražošanas līdz veikalu plauktam, svarīgākais ir patērētāju drošība.

Lai mazinātu zaudējumus, ko rada izmestā pārtika pasaulē tiek domāti dažādi risinājumi, tostarp biogāzes ražošana no šiem produktiem.

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Ātri pagatavojami un veselīgi! Vasarīgie augļu salāti ar kazas sieru

Netradicionāli Annai Pannai no ”Gatavo 3”, kura ierasti mums pamāca dažādu lielāku un mazāku kūciņu pagatavošanu, šoreiz viņa prezentēs recepti ļoti viegliem un vasarīgiem augļu salātiem. Salātu pagatavošana būs ne tikai ātra, bet arī variācijas tiem var būs visdažādākās, atkarībā no tā, kādas sastāvdaļas tajā brīdī pieejamas.

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā”

Brienot cauri meža biezoknim, pavārs Ēriks Dreibants paviesojas Tele2 projektā „Gudrajā mājā” 1

Šonedēļ Tele2 projektā ”Gudrajā mājā” viesojās tautā iecienītais pavārs, restorāna ”Restorāns 3” šefpavārs Ēriks Dreibants. Tā kā pavārs dzīvo laukos, viņam bija īpaši noderīgi uzzināt par ”Gudrās mājas” iespējām un funkcijām. Lai pārliecinātos, ka ”Gudrā māja” darbojas arī meža biezoknī, jo tad viņa lauku māja nebūtu izņēmums.

Lasi vēl