Komentāri
40% gadījumu apdegumus vai applaucējumus gūst zīdaiņi un pirmsskolas vecuma bērni
FOTO: PIXABAY

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA atlīdzību pieteikumu dati liecina – visbiežāk apdegumus un applaucējumus, no galda nogāžot verdoša dzēriena krūzi vai pieskaroties karstam gludeklim, bērni gūst mājās, turklāt 40% gadījumu cietušie ir jaunākie ģimenes locekļi – zīdaiņi un pirmsskolas vecuma bērni.

Šo apgalvojumu apliecina arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati – pērn Latvijā reģistrēti 333 negadījumi, kas saistīti ar applaucējumiem vai apdegumiem, un vairāk nekā 30% negadījumu cietušie ir bijuši bērni vecumā līdz četriem gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jānorāda, ka lūzumi (pērn – 110 gadījumi), applaucējumi un apdegumi (pērn – 102) ir visbiežāk reģistrētās traumas bērniem vecumā līdz četriem gadiem, liecina SPKC informācija.

”Bērnu applaucēšanās un apdedzināšanās ir milzīga problēma, ko vairāk vai mazāk ir pieredzējis jebkurš vecāks. Bērna āda ir ļoti jutīga un krasi reaģē pat uz 50 grādu temperatūru, tāpēc māmiņas karstā kafijas krūze bērnam var būt pat ļoti bīstama. Visvairāk nelaimes gadījumiem tiek pakļauti zīdaiņi un bērni līdz trīs gadu vecumam, jo šajā vecumā bērni ir ļoti aktīvi – nupat sākuši staigāt uz savām kājām, bet diemžēl vēl neapzinās, kuras lietas ir bīstamas un kuras ne. Lai bērnus pasargātu no nepatīkamām traumām, vecākiem svarīgi vienmēr novērtēt vietu, kur bērns atradīsies, un visas lietas, kas bērnam varētu radīt traumas, ir jāpārvieto pietiekami augstu, lai bērns tās nevarētu aizsniegt,” norāda ārste Irēna Putniņa.

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Meksikas garšas! Tako ar dažādām salsām un vistu

Kad ārā ir tik karsti cik Meksikā, ir jāēd tako, un Linda no ”Gatavo 3” ir sagatavojusi tam recepti. Šis ēdiens būs lielisks ne tikai paša vēderam, bet arī atsvaidzinās tavu cienasta piedāvājumu viesiem ballītē.

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Tele2 “Gudro māju” apskata un novērtē interjera dizainere Santa Meikulāne

Ik nedēļu Tele2 ”Gudrajā mājā” viesojas kāda savā profesijā panākumus guvusi persona. Šoreiz meža biezoknī Gustavu Terzenu apciemoja interjera dizainere, ”Amerikas Arhitektūras balvas 2017″ ieguvēja Santa Meikulāne. Dizainere uzskata, ka tehnoloģijas palīdz ērtāk apieties ar dažādām lietām, tāpēc labprāt apskatīja ”Gudro māju”, lai redzētu, ko no piedāvātajām funkcijām vēlētos iegādāties savai mājvietai.

Lasi vēl