Komentāri
40% gadījumu apdegumus vai applaucējumus gūst zīdaiņi un pirmsskolas vecuma bērni
FOTO: PIXABAY

Apdrošināšanas sabiedrība BALTA atlīdzību pieteikumu dati liecina – visbiežāk apdegumus un applaucējumus, no galda nogāžot verdoša dzēriena krūzi vai pieskaroties karstam gludeklim, bērni gūst mājās, turklāt 40% gadījumu cietušie ir jaunākie ģimenes locekļi – zīdaiņi un pirmsskolas vecuma bērni.

Šo apgalvojumu apliecina arī Slimību profilakses un kontroles centra (SPKC) dati – pērn Latvijā reģistrēti 333 negadījumi, kas saistīti ar applaucējumiem vai apdegumiem, un vairāk nekā 30% negadījumu cietušie ir bijuši bērni vecumā līdz četriem gadiem.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Jānorāda, ka lūzumi (pērn – 110 gadījumi), applaucējumi un apdegumi (pērn – 102) ir visbiežāk reģistrētās traumas bērniem vecumā līdz četriem gadiem, liecina SPKC informācija.

”Bērnu applaucēšanās un apdedzināšanās ir milzīga problēma, ko vairāk vai mazāk ir pieredzējis jebkurš vecāks. Bērna āda ir ļoti jutīga un krasi reaģē pat uz 50 grādu temperatūru, tāpēc māmiņas karstā kafijas krūze bērnam var būt pat ļoti bīstama. Visvairāk nelaimes gadījumiem tiek pakļauti zīdaiņi un bērni līdz trīs gadu vecumam, jo šajā vecumā bērni ir ļoti aktīvi – nupat sākuši staigāt uz savām kājām, bet diemžēl vēl neapzinās, kuras lietas ir bīstamas un kuras ne. Lai bērnus pasargātu no nepatīkamām traumām, vecākiem svarīgi vienmēr novērtēt vietu, kur bērns atradīsies, un visas lietas, kas bērnam varētu radīt traumas, ir jāpārvieto pietiekami augstu, lai bērns tās nevarētu aizsniegt,” norāda ārste Irēna Putniņa.

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl