4. maijā plaši tiks svinēta Latvijas neatkarības atjaunošana

Pievienot komentāru
4. maijā plaši tiks svinēta Latvijas neatkarības atjaunošana
ĢIRTS OZOLIŅŠ, F64

Ar Baltā galdauta svētkiem un plašu dažādu pasākumu programmu visā valstī sestdien, 4. maijā, tiks svinēta Latvijas Republikas Neatkarības atjaunošanas diena.

Jau ceturto gadu 4. maijā tiek svinēti Baltā galdauta svētki – paceļot valsts karogu, pulcējoties pie balti klātiem galdiem, kavējoties atmiņās par izšķirošajiem notikumiem 1990. gada maijā un nospraužot nākotnes mērķus stiprākai Latvijai tās nākamajā simtgadē. Šogad īpaši aicina godināt mūsdienu Latvijas varoņus – cilvēkus, kuri ar lepnumu un prieku, nereti spītējot grūtībām, izvēlas varēt, rīkoties un nepalikt vienaldzīgi.

Latvijas Dzelzceļa muzejā klās baltu galdautu, savukārt muzeja darbinieki ceps savas labākās kūkas, ar kurām cienās ikvienu apmeklētāju. Mārupes novads 4. maijā aicina uz atpūtas velobraucienu “Senās novada mājas un varoņi”.

Savukārt Siguldas pils kompleksā norisināsies konkurss “Brīvības svētku kūka”, lielo koka spēļu paviljons un zaļumballe ar Siguldas novada orķestri. Liepājas muzejs 4. maijā brīvdabas pasākumā norisināsies koncerts, deju uzvedumi, kā arī latviešu filmu skatīšanās un izzinošas nodarbības. Ludzas novadpētniecības muzejā gaidāma folkloras kopu muzicēšana un dziedāšana.

Baltā galdauta svētki un plaša norišu programma gaidāma Turaidas muzejrezervātā, kur tiks atklāta jaunā valsts simtgadei veltītā ekspozīcija ”Ceļā uz Latvijas valsti. Klaušinieks. Saimnieks. Pilsonis”. Īpašu izglītojošo un muzikālo programmu sarūpējis Latvijas Nacionālais vēstures muzejs, kas apmeklētājiem būs pieejams bezmaksas. Tāpat vērienīgo Latvijas muzeju kopizstādi ”Latvijas gadsimts” papildinās jaunieguvums – ceļojošais Latvijas simtgades karogs, kas divu gadu garumā apceļoja Latvijas kopienas visā pasaulē.

4. maijā ikviens aicināts dalīties ar svētku mirkļiem sociālajos tīklos, foto un ierakstiem pievienojot tēmturus #LV100 #brīvība #BaltāGaldautaSvētki.

Saruna par 4. maija svētkiem