Komentāri

Nepilna pusotra gada laikā pilnībā pabeigta jaunā Latvijas Universitātes (LU) Dabaszinātņu centra būvniecība Rīgā, Torņakalnā. Ēka jau nodota ekspluatācijā, un nākamnedēļ tajā tiks ielaisti studenti. TV3 Ziņām šodien tika dota iespēja jauno centru aplūkot vēl pirms svinīgās atklāšanas.

Ēkai ir 7 stāvi, kuros turpmāk mājos fakultātes, kas iepriekš atradās dažādās ēkās galvaspilsētas centrā. Uz jauno ēku pārcēlušās Bioloģijas, Ķīmijas, Ģeogrāfijas fakultāte, arī daļa Medicīnas fakultātes un viena Fizikas un matemātikas fakultātes nodaļa.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Būvnieki ēku uzcēluši rekordātrā tempā. Īstenot visas arhitektu vēlmes bijis liels izaicinājums. Dabas zinātņu centru svinīgi atklās pirmdien, savukārt jau otrdien tas uzņems pirmos studentus.

Plānots, ka ikdienā ēkā uzturēsies līdz pusotram tūkstotim studentu.

Dabaszinātņu centrs kopumā izmaksāja 35 miljonus eiro, no kuriem daļu sedza Eiropas fondu līdzekļi. Tostarp iegādātas modernas mēbeles un laboratorijas. Jaunās ēkas interjerā vadošais ir dabas motīvs. Īpaši ir padomāts par studentu drošību zinātnisko eksperimentu veikšanai.

Nākotnē Dabaszinātņu centram blakus tiks būvētas vēl vairākas ēkas, tostarp studentu viesnīca.

Arī jau uzcelto Dabaszinātņu centru gaida papildinājumi. Nākotnē tam uz jumta tiks novietoti vēja ģeneratori un saules kolektori. Savukārt, lai atvieglotu studiju procesu, ēkas pirmie 2 stāvi, tostarp bibliotēka, būs atvērti visu diennakti.

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Savu popularitāti atjauno džins: tradīciju stiprināšana, klasisku vērtību cienīšana vai mūsdienu garšas?

Džina popularitāte pasaulē pieaugusi pēdējos 10 gados, bet Latvijā – tikai pēdējo gadu laikā. Pēc Starptautiskā Vīnu un stipro alkoholisko dzērienu reģistra (IWSR) 2017. gada datiem džina patēriņš 2016. gadā ir audzis par 15% (pret 2015. gadu). Šodien džins ir viens no populārākajiem un izplatītākajiem alkoholiskajiem dzērieniem pasaulē. Tam ir dažādi garšu veidi, tomēr vispopulārākais nemainīgi ir tradicionālais džins –  ar izteiktu un patīkamu kadiķogu garšu.

Lasi vēl