31% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ”Brexit” var skart viņus personiski

Pievienot komentāru
31% Latvijas iedzīvotāju uzskata, ka ”Brexit” var skart viņus personiski
FOTO:LETA

Apritējusi nedēļa, kopš Lielbritānijas referendumā nobalsots par izstāšanos no Eiropas Savienības (ES). Vai Latvijas iedzīvotāji uzskata, ka šis britu balsojums var skart viņus personiski? 

Trešā daļa (31%) Latvijas iedzīvotāju ekonomiski aktīvajā vecumā uzskata, ka Lielbritānijas sabiedrības lēmums par izstāšanos no Eiropas Savienības viņus ietekmēs. 61% aptaujāto ir pretējās domās un tā neuzskata. Vēl desmitajai daļai (8%) iedzīvotāju nav konkrēta viedokļa šajā jautājumā.

Lūgti norādīt, kā tieši Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības ietekmēs viņus personiski, vairums aptaujāto (82%) norādījuši negatīvu ietekmi uz Eiropas Savienības ekonomiku kopumā, t.sk. iedzīvotāju finansēm un nodarbinātību.

Samērā bieži aptaujātie norādījuši apgrūtinātākas iespējas ceļot uz Lielbritāniju (25%) un apgrūtinātākas iespējas iepirkties Lielbritānijas interneta veikalos (20%).

Retāk iedzīvotāji norādījuši apgrūtinātākas iespējas strādāt Lielbritānijā (14%) un apgrūtinātākas iespējas mācīties Lielbritānijā (10%). 8% iedzīvotāju norādījuši kādu citu veidu, kā Lielbritānijas izstāšanās no Eiropas Savienības ietekmēs iedzīvotājus personiski.

Video