30 000 eiro “tolerantajiem eiropiešiem” – Rīgas domnieki zibens ātrumā izdala milzu summas “kultūras” projektiem

4 komentāri
30 000 eiro “tolerantajiem eiropiešiem” – Rīgas domnieki zibens ātrumā izdala milzu summas “kultūras” projektiem
EDIJS PĀLENS, LETA

Ceturtdien Rīgas domes Izglītības komitejas sēdes sākumā deputāti lielākoties bez jautājumiem atvēlēja desmitiem tūkstošu eiro pašvaldības finansējumu visdažādākajiem projektiem. Dažbrīd notiekošais atgādināja traģikomēdiju – ar kādu vieglumu deputāti atvēl rīdzinieku samaksāto nodokļu naudu ļoti savdabīgiem projektiem.

Piemēram, koncertsērijas “Blūza svētdienas Rokkafejnīcā” rīkotājs Pēteris Selga lūdz pašvaldības naudu, jo pēkšņi lemts uz Latviju aicināt kādu ASV blūza izpildītāju, kura tēriņiem Rīgā nepieciešami 1500 eiro. Selga ļoti klusi un neskaidri atbildēja uz deputātes Ivetas Ratinīkas jautājumiem, taču tas neliedza domniekiem naudu atvēlēt bez iebildumiem.

Vairāk nekā tūkstoš eiro atvēlēti arī audiovizuālo mediju piedāvājumam kritikas biedrības ”Ētikas Tilts Latvijā” dalībai starptautiskā konferencē.

Kaspara Dimitera kompaktdiska izdošanai – pārsimts eiro, lai gan pats autors nemaz nebija ieradies uz sēdi, lai sīkāk pastāstītu par projektu.

Tomēr vislielākā summa – ap 30 000 eiro – atvēlēta par priekšfinansējuma nodrošināšanu projektam “Toleranti eiropieši sasniedz vairāk”. Par šo projektu domniekiem jautājumu nebija. Internetā nekādu informāciju par šādu projektu atrast gan nevar.

Kā redzams komitejas mājaslapā, pie šodien atbalstītajiem projektiem gan nav minētas summas. Skaties.lv mēģināja sazināties ar komitejas vadītāju Eiženiju Aldermani, lai precizētu summas, kas izskanēja sēdē, bet nav pieejamas publiski, taču Aldermanes kundze uz telefona zvanu neatbildēja.