29% darba ņēmēju strādā virsstundas, secināts aptaujā

1 komentārs
29% darba ņēmēju strādā virsstundas, secināts aptaujā
FOTO: LETA

Vadošais interneta personāla atlases uzņēmums “CV-Online Latvia” sadarbībā ar interneta žurnālu “iBizness” novembrī veica anonīmu aptauju interneta vidē, lai noskaidrotu darba laika specifiku Latvijas uzņēmumos.

Aptaujas rezultāti liecina, ka vairumā gadījumu darba ņēmējiem, 78% respondentu, ir stingri noteikts darba laiks, bet gandrīz katrs ceturtais jeb 22% respondentu atklāja, ka viņu darba laiks ir brīvāka režīma. Pēc aptaujas rezultātiem, jāsecina, ka visbiežāk stingrāks un noteiktāks darba laiks ir tādās nozarēs strādājošajiem kā zinātne un izglītība, drošība un glābšanas dienesti, kā arī valsts un pašvaldības iestādēs. Turpretī brīvāku darba režīmu biežāk atzīmēja, piemēram, informācijas tehnoloģijas, grāmatvedība un audits, kā arī mārketinga, reklāmas vai sabiedrisko attiecību nozarē strādājošie.

Arvien populārāka kļūst iespēja darbiniekiem strādāt attālināti. Pēc aptaujas rezultātiem 37% respondentu atzina, ka viņu darbavietā ir šāda iespēja, 43% darba ņēmēju strādāšana attālināti netiek piedāvāta, bet katrs piektais jeb 20% atklāja, ka to nepieļauj darba specifika.

Noskaidrojot, cik stundas vidēji pilnas slodzes darbinieki pavada strādājot, neskaitot pauzes un ar darbu nesaistītas aktivitātes, jāsecina, ka gandrīz katrs otrais jeb 46% respondentu strādā no 7 līdz 8 stundām, bet katrs ceturtais jeb 25% atklāja, ka darbam velta mazāk kā 7 stundas. Turpretī 29% atzina, ka strādā vairāk nekā 8 stundas vidēji darba dienā.

Aptaujā darba ņēmēji tika aicināti arī izteikt savu vērtējumu, cik svarīgs darbavietas izvēlē ir stingri noteikts vai brīvāks darba režīms. Puse no respondentiem atzina, ka pie līdzīgiem nosacījumiem, priekšroka tiktu dota darbavietai, kura piedāvātu brīvāku darba režīmu, savukārt 16% respondentu labāk patīk stingri noteikts darba laiks, bet katrs trešais jeb 34% atzina, ka darba laikam priekš viņiem nebūtu nozīmes, izdarot izvēli par labu kādam darba devējam.

Interneta personāla atlases uzņēmuma “CV-Online Latvia” un interneta žurnāla “iBizness” veiktā aptauja norisinājās no šā gada 24. oktobra līdz 6. novembrim. Kopumā tika aptaujāti 1 398 respondenti no dažādām nozarēm.

TOP komentāri

  • Antonija
    0 0 0

    Antonija

    Strādā virsstundas par kurām viņiem noteikt arī nesamaksā!

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl