6 komentāri
25 gadus vecā Austra dzīvība atstāta likteņa varā! Steidzami nepieciešama iedzīvotāju palīdzība
FOTO: F64

Pie Latvijas iedzīvotājiem atkal vērsies jaunietis, kuram vēl vasaras vidū Veselības ministrija rakstveidā apsolīja valsts apmaksātu aknu transplantāciju ar 2017. gada 1. janvāri, jo tā paredzēja pieņemtie Ministru kabineta noteikumi, ko parakstījusi arī veselības ministre Anda Čakša. Bet realitātē jaunietis palicis ar tukšu solījumu no valsts un rēķinu par savu dzīvības cenu 40 tūkstošu eiro apmērā!

Pie Latvijas iedzīvotājiem atkal vērsies jaunietis Austris Augusts, kuram vēl vasaras vidū Veselības ministrija rakstveidā apsolīja valsts apmaksātu aknu transplantāciju ar 2017. gada 1. janvāri, jo tā paredzēja 28.06.2016. pieņemtie Ministru kabineta noteikumi Nr.417, ko parakstījusi arī veselības ministre Anda Čakša.

Milzīga vilšanās, ka solījumi tiek viegli doti un viegli atcelti, bet cilvēks un viņa ģimene ar savu slimību paliek. Jo jau septembrī tiek izdoti jauni Ministru kabineta noteikumi Nr.642, kur īsi un bezkaislīgi noteikts aizstāt skaitli “2017.” ar skaitli “2018.”, kas nozīmē jaunu solījumu, ka aknu transplantāciju valsts apmaksās ar 2018.gada 1.janvāri.

Tiesiskā paļāvība, ka valsts pilda savus solījumus, ilga tikai trīs mēnešus. Bet 25 gadus vecais jaunietis Austris Augusts ar savu slimību ir palicis viens. Un Austris nav vienīgais. Arī Baiba Barone un Leonīds Pahomovs, kuri saņēma tādu pašu cerību, bet palīdzību sniedza līdzcilvēki ar saviem ziedojumiem.

Tāpēc Ziedot.lv vēršas pie sabiedrības, īpaši pie Ministru kabineta un Veselības ministrijas darbiniekiem, lai arī mēs katrs ar ziedojumiem palīdzētu 25 gadīgam Austrim veikt aknu transplantāciju Tartu slimnīcā. Aknu transplantāciju nozīmējis ārstu konsīlijs un tā jāveic pēc iespējas ātrāk. 2018.gadu, kad Latvijas valstij svinēsim arī simtgadi, Austris bez transplantācijas nesagaidīs.

25 gadīgajam Austrim Augustam ir reti sastopama slimība, kas rada hroniskus žultsvadu sašaurinājumus aknās. Tās rezultātā attīstās aknu ciroze, kas ietekmē ne tikai aknas, bet arī citus iekšējos orgānus, to darbību un funkcijas. Austrim steidzami nepieciešama aknu transplantācija Tartu klīnikā.

Iespējams, ka Latvija nav tik bagāta valsts, lai no nodokļiem apmaksātu aknu transplantāciju pieaugušajiem pacientiem. Tomēr, vai jūnijā mēs bijām tik bagāta valsts, lai solītu saviem iedzīvotājiem, bet jau septembrī nē?

Mēs varam glābt Austri! Aicinām nepalikt vienaldzīgam un palīdzēt! Neviens ziedojums nav mazs.

Ziedot iespējams šeit.

TOP komentāri

 • Inborga
  +11 +11 0

  Inborga

  vai tad pašiem atteicējiem būtu grūti ziedot no savām algām; tās nav mazas un dzīves lepnība atļauj tiem cilvēkiem kaut katrs pa tūkstotim; tas būtu tiešām gods no ierēdņu puses..
 • Skumji
  +8 +8 0

  Skumji

  Šādos gadījumos naudu vajadzēja piešķirt no līdzekļiem neparedzētiem gadījumiem, bet... tur nauda atrodas tikai migrantu veselībai, ne vietējiem.
 • Svetlana Oliņa
  +5 +5 0

  Svetlana Oliņa

  Tieši tā, nevis kaut kādas "drazu partijās" būtu simtiem tūkstošu jāiegulda un tās jāsponsorē, bet gan dāvāt cilvēkam iespēju dzīvot. Tās partijas sabiedrībai ir nepieciešamas kā zivtiņai lietussargs.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl