2016. gada pēdējai minūtei tiks pievienota sekunde

Komentāri
2016. gada pēdējai minūtei tiks pievienota sekunde
FOTO: LETA

Lai saskaņotu universālo koordinēto laiku ar astronomisko Saules laiku, šā gada pēdējai minūtei tiks pievienota papildu sekunde.

Laiku jāsaskaņo, jo Zemes griešanās ātrums ir nevienmērīgs – reizēm tas paātrinās un reizēm palēninās. Kopumā tam ir tendence palēnināties.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Valstis, kas dzīvo pēc universālā koordinētā laika, proti, Lielbritānija, Īrija, Islande un vairākas Rietumāfrikas valstis, pusnakts atskaitē līdz 2017. gadam pievienos papildus vienu sekundi, padarot 2016. gada pēdējo minūti 61 sekundi garu.

Šī papildu sekunde ļaus astronomisko laiku, kas ir nevienmērīgs un ko nosaka Zemes rotācija, pielāgot universālajam koordinētajam laikam, kas ir ārkārtīgi stabils un kuru kopš 1967. gada nosaka atomu pulksteņi. Pēdējo reizi liekā sekunde tika pievienota 2015. gada 30. jūnijā.

Saņem notifkācijas par jaunākajām ziņām! Izvēlies ziņas, izklaide vai abus!
Kas ir notifikācijas?

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu

Mārtiņš Kaija atklāj, kā mīlestību padarīt mūžīgu 1

Tetovējumam ne vienmēr jābūt ar dziļu jēgu – pietiek ar to, ka tas labi izskatās uz ādas – , tomēr visai bieži tetovējumi ir cieši saistīti ar mīlestību – kur nu vēl labāku veidu, kā padarīt to mūžīgu un vienmēr paturēt pie sevis! Tetovēšanas mākslinieks Mārtiņš Kaija neatbalsta tikai vienam otra vārda iemūžināšanu uz ādas – kāpēc gan, ja viens tetovējums var izteikt pat tūkstošiem vārdu.

Lasi vēl