1 komentārs

Lai gan mēs dzīvojam mērenajos platuma grādos, kur nav ne zemestrīču, ne orkānu, ne postošu plūdu un sausuma periodu, arī mums ir bijis ar ko ”palepoties”.

2015. gads Latvijā ir pagājis ar plus zīmi. Astoņos mēnešos gaiss bija siltāks nekā parasti, turklāt lielākās gaisa temperatūras anomālijas novērojām ziemas mēnešos – janvārī, februārī, arī pirmajā pavasara mēnesī – martā; un noteikti rekordists gaisa temperatūru maksimuma ziņā izrādīsies arī pērnā gada decembris.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Atkāpe no normas ir nevis 1-2 grādi pēc Celsija, bet krietni vairāk, piemēram, februārī +4,6 grādi, martā – +4,7 grādi. Dabā tas izpaudās kā pelēkā krāsa, proti, pagājušā ziemas praktiski nebija un arī šogad ziema sākās pašās decembra beigās.

Savukārt, Ziemassvētkos pārspēti 25. decembra maksimālās gaisa temperatūras rekordi, bet Mērsragā, gaisam iesilstot līdz plus 9,5 grādiem, labots arī nacionālais šīs dienas siltuma rekords.

Kopumā 35 dienās šogad vienā vai vairākās meteoroloģijas stacijās pārspēti maksimālās gaisa temperatūras rekordi. Atmiņā ir svelmīgi karstais augusts ar +30 un vairāk grādiem. Varbūt mazāk atceramies pūpolu mēnesi – martu, kad teju katru trešo dienu laika grāmatā ar sarkano krāsu tika ierakstīti jauni temperatūras rekordi.

Netipiski vēsi bija vasaras pirmie divi mēneši – jūnijs un jūlijs. Ir pamats domāt, ka šis būs siltākais gads šajā gadsimtā un iespējams, ka viens no siltākajiem gadiem visā novērojumu vēsturē.

Īstā vasara sākās dikti vēlu, tā ilga no 29.jūnija līdz 3.septembrim, tātad 67 dienas.

Šis gads izcēlās ar ilgstošu sausuma periodu, turklāt sausums netika novērots kā parasti pavasara mēnešos, bet gan no augusta līdz pat citkārt pārmitrajam oktobrim.

Oktobrī lietus lija 10 reizes mazāk nekā parasti un šogad bija pats sausākais oktobra mēnesis Latvijas novērojumu vēsturē! Akās izsīka ūdens, upes kļuva tik seklas, ka pa tās varēja izbrist kājām. Āboli nenogatavojās – tie bija sīki un tārpaini.

Ja mēs būtu pagāni un māņticīgi, mēs varētu teikt, ka pie visām mūsu kataklizmām vainojami divi mēness un viens saules aptumsums, ko varēja novērot mūsu paralēlēs un meridiānos.

Tāpat arī ziemeļblāzmu ”ķērāji” bija sajūsmā – tik krāsainas un tik augstu virs horizonta ziemeļblāzma mūsu platuma grādos sen nebija pakāpusies. Arī šajās dienās Latvijas debesīs bija vērojama šī skaistā dabas parādība.

Video

Laika ziņas

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā!

Ar riteni uz darbu. Arī ziemā! 1

Vai Latvija varētu kļūt par velo zemi līdzīgi kā Nīderlande? Vai pie mums maz iespējams braukt ar riteni visu gadu? Un kā komfortabli ierasties savā birojā, ja esi minies uz darbu ar riteni ziemā?

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

Interesantākās 2018. gada grima tendences, ko Tu vari izmēģināt jau šodien!

2018. gads make-up pasaulē mirdz vēl spožāk nekā iepriekšējais. Tendenču virsotnēs gozējas metālisks spīdums, gliteri un pat uz ādas uzlīmējami akmentiņi, ļaujot mums uzmirdzēt kā dārgakmeņiem. Ja ar mirdzumu un spīdumu jau esam pazīstamas kopš pagājušā gada, tad viena toņa acu ēnas, izteikti kuplas skropstas un citas aktuālākās tendences vēl jāiepazīst. Esi gatava jauniem skaistuma piedzīvojumiem? Iepazīsties ar 10 interesantākajām grima tendencēm šajā gadā!

Lasi vēl