1 komentārs

No šīs dienas Latvijas politikā sevi pieteikusi jauna un ambicioza partija – KPV jeb Kam pieder valsts, kuras priekšgalā ir Saeimas deputāts Artuss Kaimiņš. Partijas pirmo kongresu pavadīja dažādi kuriozi, un sākums aizkavējās par pusotru stundu.

Jau iekļūšana partijas kongresā bija komiska: organizatori lika aizpildīt īpašu veidlapu, kur ar parakstu bija jāapliecina, ka neesmu piedzēries, kā arī nolēmis rīkoties ”privātumu apdraudoši”, ”uzbrūkoši” un negrasos rīkot publiskas, šāda rakstura diskusijas.

Tiem medijiem, kas pagājušajā nedēļā nebija aizpildījuši virtuālās anketas, nācās papūlēties, lai stingi apsargātajā pasākumā iekļūtu. Arī TV3 Ziņas pasākumā ielaist nevēlējās, tomēr pēc nelielas vārdu pārmaiņas akreditāciju piešķīra. Diskusija ar dāmu, kas rūpējās par akreditāciju sarakstu:

– Kāpēc mums būtu jādod jums īpašas priekšrocības? Vienkārši pamatojiet.

– Vienkāršs pamatojums – desmit gadu laikā esmu bijis uz visu partiju kongresiem, un nekur šāda kārtība nav bijusi.

– Šeit ir. Mirklīti lūdzu uzgaidiet!

Ātri vien darbiniece kļuva atsaucīgāka un formalitātes nokārtoja. Tikmēr pie ieejas pulcējās arvien lielāks Artusa atbalstītāju pulks. Pie ieejas pret Kaimiņu piketēja aktīvais antiglobālsits Sigurds Graudiņš, kurš sagatavojis fotokolāžu.

Foto: partijas KPV dibināšana

Tikmēr iekšpusē jau izveidojās iespaidīga rinda, pa visiem trim stāviem. Pusotra stunda pagāja, kamēr visi izstāvēja rindas. Jaunās partijas biedriem par iestāšanos bija jāsamaksā, pretim saņemot kvīti un mandātu, paskaidroja kongresa darbiniece, kas izrakstīja kvītis:

Par dibināšanas izdevumu segšanu. Summa ir divdesmit eiro. To maksā tie, kas dibina.

Par apsardzi pasākumā rūpējās vairāki raženi vīri.  Tostarp arī populārais pagrīdes hiphoperis Armands, kas darbojas reperu apvienībā STA. Pasākumu klusībā ar mazu fotoaparātu filmēja kāds vīrietis. Darbiniece vaicāja, vai viņš ir akreditējies, uz ko vīrietis atbildēja noliedzoši. Tad pie viņa pienāca Armands, kopā ar kādu citu kolēģi, un paaicināja nelegālo filmētāju sev līdzi, lejā, pa trepēm. Cik ironiski, ņemot vērā, ka Artuss ar savu kameru vienmēr filmējis, kur vien vēlas, un tieši ar šo rīcību iemantojis pamatīgu popularitāti.

Partijas dibinātājs gan bija pacilātā noskaņojumā, un ļoti labprāt runāja ar medijiem. Artuss Kaimiņš:

Es esmu kā bura, un es to buru pirms nedēļas atklāju vaļā. Es parādu tos cilvēkus, kuri ir aiz manis. Tur ir Atis Zakatistovs, Ilmārs Poikāns (Neo). Mums ir gudri cilvēki, kuri zina un grib darboties politikā, nevis izsist sev labumu, kā to dara pašreizējā elite.

Jaundibinātā partija Kam pieder valsts kā pirmo soli plāno izstrādāt un noslēgt jaunu sociālo līgumu starp nodokļu maksātājiem un valsti, kā arī gūt labus panākumus pašvaldību un valsts vēlēšanās, lai mainītu iesīkstējušo politisko klimatu.

Skaties video!

TOP komentāri

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl