17 gadus vecā balerīna Laura Grieta Grīnberga no Latvijas ieguvusi zeltu konkursā Francijā

1 komentārs
17 gadus vecā balerīna Laura Grieta Grīnberga no Latvijas ieguvusi zeltu konkursā Francijā

Jauna balerīna no Latvijas uzvarējusi prestižā un tradīcijām bagātā starptautiskā konkursā Francijā. Rīgas Horeogrāfijas skola audzēkne Laura Grieta Grīnberga mājās atgriezusies ar zelta medaļu.

Grieta un viņas pedagoģe Zane Lieldidža-Kolbina kopā izkopj jaunās balerīnas dejas talantu, viņa ar deju nodarbojas kopš agras bērnības un pati atklāj, ka no 5 gadu vecuma jau stabili zinājusi, ka grib kļūt par balerīnu.…

Starptautiskais konkurss de Grass ir viens no tradīcijām bagātākajiem konkursiem pasaulē. Grieta iespēju tajā piedalīties izcīnīja pagājušajā gadā Zviedrijā, kur viņa arī guva uzvaru un uzaicinājumu piedalīties de Grass konkursā.

Francijā notiekošajā konkursā de Grass 1. kārtā bija jāizpilda klasiskā deja, 2. kārtā – arlekināde jeb dejotājas rāda aktiermeistarību, savukārt 3. kārta Grietai bija sarežģītākā, jo tajā bija jāizpilda laikmetīgā deja.

Laura Grieta Grīnberga
balerīna, zelta medaļas ieguvēja

Man ir grūti atbrīvoties, jo klasiskajā dejā ir tehnika, ko es labi zinu, bet tad, kad konkursā bija jādejo laikmetīgā deja, tad strādā pilnīgi citi muskuļi un bija grūti sevi piespiest, bija ļoti grūti.

Grietai sarežģītā laikmetīgā deja bija finālā, kad bija jāpārvar ne tikai sevi, bet arī augstas klases sāncenses, norāda Grietas pedagoģe Zane Lieldidža-Kolbina.

Taču Grieta spēja parādīt iespaidīgu dejas meistarību, un konkursa žūrija to novērtēja ar iespējami augstāko atzinību. 17 gadus vecā balerīna no Latvijas konkursā parādīja labāko sniegumu. Grietas pedagoģe norāda, ka – pat ja viņas audzēkne nesaņemtu zeltu, fināla dejā bija redzams, ka uzstāšanās izdevās ļoti laba.

Grieta norāda, ka baletam viņas dzīvē ir pirmā vieta. Jaunā balerīna dejošanai ir atdevusi sevi pilnībā.

Laura Grieta Grīnberga
balerīna, zelta medaļas ieguvēja

Visa mana dzīve ir pakārtota baletam, protams. No agra rīta līdz vēlam vakaram es domāju tikai par baletu, jo tas ir tas, ko es esmu izlēmusi, un vēlos savu dzīvi saistīt ar baletu.

Jau pavisam drīz Grietu būs iespējams redzēt uz Latvijas Nacionālās operas skatuves. Viņai pirmo reizi ir iespēja dejot galvenajā lomā uz Nacionālās operas skatuves baleta uzvedumā – brāļu Grimmu populārajā pasakā par Sniegbaltīti un septiņiem rūķīšiem.

1 komentārs