Komentāri
16 dzīvokļi iebrukušajā namā Buru ielā ir Rīgas pašvaldības īpašums
FOTO: LETA

16 no 29 dzīvokļiem iebrukušajā namā Buru ielā 9 ir Rīgas pašvaldības īpašums, informē Rīgas domes pārstāve Dzintra Āboliņa. Viņa arī pastāstīja, ka 2013. gada novembrī Rīgas domes Mājokļu un vides departaments uzdevis SIA Rīgas namu pārvaldnieks (RNP) veikt minētās ēkas nostiprināšanas darbus un atsūknēt no pagrabstāva gruntsūdeni, norādot, ka minēto telpu renovācija nav lietderīga mājas tehniskā stāvokļa dēļ.

Āboliņa arī norāda, ka pašvaldība ir tiesīga ieguldīt līdzekļus minētās ēkas remontdarbos, vienojoties ar mājas iedzīvotājiem. Iemītnieki iepriekš atteikušies no finansējuma uzkrājuma veidošanas ēkas apsaimniekošanai.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Saistībā ar minēto aktu, kas izdots 2013. gada novembrī, iemītnieki pēc savas vēlmes varējuši arī mainīt dzīvesvietu, reģistrējoties dzīvokļu rindas 8. reģistrā, kurā reģistrē personas, kuru īres līgums tiek izbeigts saistībā ar nama nodošanu kapitālajam remontam.

Āboliņa arī informēja, ka Rīgas domes Mājokļu un vides departamenta Dzīvojamo telpu apsekošanas komisija apsekos minētās pašvaldības telpas pēc Rīgas būvvaldes apliecinājuma par ēkas stāvokli un sniegs slēdzienu par apsekošanā konstatēto.

No iebrukušās mājas jau kopš avārijas brīža evakuēti 16 cilvēki, astoņi no tiem izvietoti pašvaldības dienesta viesnīcā Graudu ielā, kur ar viņiem strādā sociālo dienestu pārstāvji, pārējie apmetušies pie paziņām vai draugiem. Personas pašvaldības dienesta viesnīcā var pavadīt līdz piecām diennaktīm, informēja Rīgas domes pārstāvis Uģis Vidauskis.

Jau ziņots, ka 7. martā ap plkst. 23.00 Rīgā, Buru ielā, sabrukusi kādas divstāvu dzīvojamās mājas kāpņutelpa starp pirmo un otro stāvu, kā arī bojāta mājas ārsiena. Dzīvības un veselības apdraudējuma dēļ no šīs ēkas, kā arī no blakus mājas evakuēti kopumā 16 cilvēki.

Ziņots arī, ka Torņakalnā brūkošās divstāvu dzīvojamās mājas Buru ielā 9 iedzīvotāji RNP ir parādā teju 23 000 eiro par ēkas apsaimniekošanu, iepriekš stāstīja Vaļuma. Viņa informēja, ka mājas iedzīvotāji savulaik atteikušies no finansējuma uzkrājuma veidošanas ēkas apsaimniekošanai. Vaļuma skaidroja, ka iedzīvotāji atteikušies no uzkrājuma veidošanas un lūguši RNP izņemt šo pozīciju no mājas uzturēšanas tāmes. Tāpat šobrīd esot apmēram piecas aktīvas tiesvedības par parādu piedziņu no mājas iedzīvotājiem.

Neraugoties uz Buru ielas 9.nama iedzīvotāju parādiem par apsaimniekošanas pakalpojumiem, pašvaldības SIA RNP nedrīkstēja pieļaut, ka cilvēki dzīvo namā, kas var sabrukt, uzskata Rīgas domes opozīcijas deputāts Valdis Gavars (V).

Lasi vēl