13. Saeimas pirmajā sēdē dažas vietas sēžu zāles vidū varētu būt brīvas

0 Komentāru
13. Saeimas pirmajā sēdē dažas vietas sēžu zāles vidū varētu būt brīvas
ROMĀNS KOKŠAROVS, F64

13. Saeimas pirmajā sēdē dažas vietas sēžu zāles vidū varētu būt brīvas, paredz pirmdien vairāku jaunajā parlamenta sasaukumā ievēlēto partiju pārstāvju provizoriskā vienošanās, kuru žurnālistiem pavēstīja Saeimas priekšsēdētāja Ināra Mūrniece (VL-TB/LNNK) un partiju apvienības “Attīstībai/Par!” (AP) pārstāvji.

Pēc pirmās sēdes paredzēts veikt nepieciešamās izmaiņas, kas varētu atrisināt jautājumu ar brīvajām vietām, izrietēja no AP pārstāvja Mārtiņa Staķa sacītā.

Brīvās vietas pirmajā sēdē paredzētas starp AP un “KPV LV” frakcijām. Mūrniece paskaidroja, ka panākta vienošanās par šādu izvietojumu pirmajā sēdē, lai izbēgtu no “neveiklām situācijām” un tik īsu laiku pirms sēdes nepārzīmētu partiju izvietojumu, par kuru politiskie spēki jau ir vienojušies.

Attiecīgais izvietojums saistīts ar to, cik cilvēki no partijas sēž pirmajā rindā, skaidroja Mūrniece. Pirmā rindā deputātu skaits no partijām tiek noteikts atbilstoši politiskā spēka lielumam jeb proporcionalitātei, skaidroja Saeimas priekšsēdētāja. Noprotams, ka tas ietekmē arī to, kuru partiju pārstāvji sēž tālākajās rindās.

Partiju izvietojuma secība plānota tāda pati, kā līdz šim – sākot no kreisās puses sēdēs “Saskaņa”, Zaļo un zemnieku savienība, “Jaunā Vienotība”, AP, “KPV LV”, Jaunā konservatīvā partija un nacionālā apvienība “Visu Latvijai!”-“Tēvzemei un brīvībai”/LNNK, pavēstīja AP pārstāvis Staķis un Artūrs Toms Plešs.

Šodienas sanāksmē nepiedalījās “KPV LV” pārstāvji, bet ir ņemta vērā viņu iepriekš izteiktā vēlme par izvietojumu par citām frakcijām.

Kā ziņots, 13. Saeima uz pirmo sēdi sanāks otrdien, 6. novembrī.

0 Komentāru