Komentāri

Pie Finanšu ministrijas un Saeimas pirmdien, 28. jūlijā, norit pikets C hepatīta slimnieku atbalstam. Aktīvisti vēlas panākt kompensējamo medikamentu lielāku pieejamību.

Aktīvisti pauž savu viedokli, maļot aknas gaļas maļamajā mašīnā, dāvinot Finanšu ministrijai un Saeimai informatīvā ziņojuma “Finanšu situācija veselības aprūpes jomā” speciālo dāvinājuma izdevumu un iesniedzot Nevalstisko organizāciju apvienības izstrādāto “Prasību par veselības aprūpes budžeta palielinājumu 2015.-2016. gadā”. Janorāda, ka C hepatīts jeb aknu iekaisnums bojā galvenokārt šī orgāna šūnas.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Akcijā pirmdien pulcējušies vairāki desmiti aktīvisti. Pikets noritēja mierīgi, no notikuma vietas ziņoja “TV3 Ziņu” žurnālists Guntis Meisters.

”Veselības ministrija savu darbu ir veikusi godprātīgi un aprēķinājusi papildus nepieciešamo finansējumu, lai pacientus nodrošinātu ar kompensējamiem medikamentiem. Tomēr solījumi nav pildīti un nauda nav piešķirta,” norādījuši piketa rīkotāji – biedrības ”Apvienība HIV.LV” pārstāvji.

“Pieaugušie C hepatīta pacienti par ”pamatzālēm” vien šīs infekcijas ārstēšanai joprojām no savas kabatas maksā no 210 līdz 297 eiro mēnesī. Viņiem tiek solīts un solīts, bet šie solījumi arvien mazina uzticību,” pauda biedrības valdes locekle Agita Sēja.

Lasi vēl