11. novembra militārajā parādē NBS orķestris atskaņos jaunu muzikālo programmu

5 komentāri
11. novembra militārajā parādē NBS orķestris atskaņos jaunu muzikālo programmu
JĀNIS ZARIŅŠ, TV3 ZIŅAS

Tuvojas valsts svētki, un tiem intensīvi gatavojas arī mūsu valsts aizstāvji. Gan 11. gan 18. novembrī karavīri un zemessargi piedalīsies militārajā parādē, kas šogad būs īpaša arī muzikālā pavadījuma ziņā.

Lai solis būtu drošs un raits, ceturtdien Nacionālās aizsardzības akadēmijas pagalmā notika Lāčplēša dienas parādes ģenerālmēģinājums.

11. novembra militārajā parādē tradicionāli piedalās daudz mazāks vienību skaits nekā 18. novembra parādē. Šogad Lāčplēša dienā pie Brīvības pieminekļa soļos kopumā 350 karavīru, zemessargu, policistu un zemessargu. 11. novembra militārajā parādē šogad piedalīsies Rīgas garnizona vienības. Parādi pavadīs militārais Nacionālo bruņoto spēku (NBS) militārais orķestris, kas šogad – valsts simtgadei par godu – sagatavojis jaunu programmu.

Dainis Vuškāns
pulkvežleitnants, NBS galvenais diriģents

Šajā jaunajā maršu popūrijā iekļautas latviešu strēlnieku dziesmas maršu ritmos, un šodienas ģenerālmēģinājums rāda, ka karavīriem tas ir kaut kas jauns, neparasts, arī mums ir jauni izaicinājumi, ir pikaloflauta, mazobungu iespēles, kas līdz šim nav nekad bijušas.

“Principā šogad būs pavisam savādāka parāde, tajā piedalās tikai Rīgas garnizona vienības, līdz ar to 350 cilvēku kopējais skaits, kas ir lielāks nekā parasti, un apmēram 100 no viņiem būs zemessargi, kas arī ir jaunums, un šiem cilvēkiem tā būs pirmā parāde,” norāda Zemessardzes brigādes ģenerālis, parādes komandieris Ainārs Ozoliņš.

Parādes dalībnieki atzīst, ka ģenerālmēģinājumā bijušas labi redzamas nepilnības, ko līdz īstajai parādei vēl ir laiks pielabot – visgrūtāk ir panākt, lai visi soļotu vienādi. Parādes dalībnieki arī piebilst, ka, valsts simtgades svētkus sagaidot, patriotisma sajūta ir īpaši spēcīga. Iespēja piedalīties parādē viņiem būs liels gods.

5 komentāri