11 augstskolas paraksta vienošanos par labu praksi

Komentāri

11 Latvijas augstskolas parakstījušas vienošanos par labu praksi ārvalstu studentu piesaistē. Mācību iestādes apņemas saglabāt augstu studiju kvalitāti un labu reputāciju.

Pēdējo trīs gadu laikā ārvalstu studentu skaits ir dubultojies, un šogad Latvijā mācās vairāk nekā 8 000 ārzemnieku, kas ir 10% kopējā studentu skata. Viņi veido lielu daļu gan no augstskolu ieņēmumiem, gan dod pienesumu valsts ekonomikā kopumā.

Saistītie raksti

Saistītie raksti

Saistītās tēmas

Visi saistītie raksti

Studēt uz Latviju brauc no dažādām valstīm. Piemēram, Daugavpilī krievu valodu mācās topošie ASV virsnieki.

Arvīds Barševskis
Latvijas Rektoru padomes priekšsēdētājs, Daugavpils Universitātes rektors

Mēs parādām, ka mēs paši rūpējamies par kvalitāti un rūpēsimies, jo ārzemju studenti… Šajā gadījumā par tiem pašiem amerikāņiem, pie mums brauca vairākas gan inspekcijas, piemēram, atbrauc no viņu universitātes, ienāk nodarbībā, skatās, kā notiek. Testē. Un man ir liels prieks, ka mūsu pasniedzēji ir kolosāli. Mēs esam ļoti labi izturējuši visas šis testēšanas.

Lai veiksmīgi turpinātu eksportēt izglītību, esot ļoti svarīgi saglabāt labu reputāciju, skaidro rektori. Un vienošanās par labu praksi ir solis šajā virzienā.

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Itālijas virtuve! Truša gaļas ragū ar pastu un gailenēm

Šī būs klasiska ragū recepte, kuras pamatā izmantosim truša gaļa. Jārēķinās, ka ragū pagatavošana prasīs salīdzinoši ilgu laiku, taču nekā sarežģīta šī ēdiena pagatavošanā nav, un zemāk esošajā video Uģis Veits no ”Gatavo 3” to parādīs.

Lasi vēl