+10,4 grādi! Liepājā jau pārspēts 18. decembra siltuma rekords

2 komentāri
+10,4 grādi! Liepājā jau pārspēts 18. decembra siltuma rekords
ANITA VAIVODE, F64

Liepājā jau astoņos rītā termometra stabiņš pakāpās līdz +10,4 grādiem, pārspējot visas valsts 18. decembra siltuma rekordu, liecina Latvijas Vides, ģeoloģijas un meteoroloģijas centra dati.

Iepriekšējā augstākā gaisa temperatūra, kas Latvijā reģistrēta šajā datumā, bija +9,8 grādi 2015. gadā. Dienas gaitā siltuma rekordi tiks pārspēti arī citviet valstī, tostarp galvaspilsētā, prognozē sinoptiķi.

Lasi vēl: Trešdien Baltijas jūrā plosīsies vētra, kas skars arī Latviju

Decembrim neraksturīgais siltums Latvijā ienācis no Centrāleiropas. Otrdien daudzviet Vācijā gaisa temperatūra pakāpās līdz +15..+17 grādiem, vietām Alpos līdz pat +21 grādam.

Vācijas ziemeļaustrumu daļā arī naktī uz trešdienu saglabājās siltums līdz +15 grādiem, un agrā rītā Polijas piekrastē gaisa temperatūra sasniedza +14 grādus.

Ciklons, kas no Zviedrijas dienvidiem nonācis Baltijas jūrā un pieņemas spēkā, silto gaisu pārvieto uz Baltijas valstīm.

Jau ziņots, ka trešdien visā Latvijā ievērojami pastiprināsies dienvidrietumu vējš, kas pāries rietumu vējā. Tas vietām lauzīs kokus un radīs citus nelielus postījumus. Kurzemē un Vidzemē spēkā sinoptiķu izsludinātais oranžais brīdinājums, pārējā valstī – dzeltenais brīdinājums.

2 komentāri