100 eiro gadā īrei un komunālajiem maksājumiem – dzīvesvietas pabalsts jaunietim pēc bērnunama pamešanas

6 komentāri
100 eiro gadā īrei un komunālajiem maksājumiem – dzīvesvietas pabalsts jaunietim pēc bērnunama pamešanas
EDIJS PĀLENS, LETA

Viskritiskākais pabalsts jaunietim pēc pilngadības sasniegšanas un bērnunama pamešanas, lai uzsāktu patstāvīgu dzīvi, ir 100 eiro gadā dzīvokļa īrei un komunālajiem maksājumiem, to intervijā “900 sekundēm” atklāja Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja Laila Grāvere.

Šāda situācija konstatēta Raunas novadā. To izdevies atklāt pēc Tiesībsarga biroja veiktās visu 119 pašvaldību aptaujas par to, kas notiek ar jauniešiem, kuri sasniedz 18 gadu vecumu un iznāk ārā no bērnu namiem, no audžuģimenēm. Fiksētie dati norāda, ka realitāte ir gana skarba.

Laila Grāvere
Tiesībsarga biroja Bērnu tiesību nodaļas vadītāja

Ar to atbalstu, kāds ir šobrīd, patstāvīgu, cilvēka cienīgu dzīvi, kas ir vērsta uz attīstību, uzsākt nav iespējams. [..] Pēc tās situācijas, kāda ir patlaban, ja nekas valstī nemainīsies, tad šis jaunietis ir spiests dzīvot pie draugiem. Bet, kā mēs zinām, draugi nav nekādi labdari, un tad sekas var būt ļoti bēdīgas gan valstij, gan šim jaunietim. Pastāv iespēja nokļūt uz noziedzības ceļa – tātad viens ceļš ir cietums. Otrs ceļš ir izbraukt no šīs valsts, braukt strādāt un dzīvot uz ārvalstīm.

Likuma līmenī viss esot “skaisti un pareizi” – jaunietis tiek nodrošināts ar dzīvojamo telpu, sniedz dzīvokļa pabalstu un cita veida palīdzību. “Ja mēs nonākam līdz Ministru kabineta noteikumiem un vēl tālāk – līdz pašvaldību saistošajiem noteikumiem, tad aina paveras pavisam bēdīga,” uzsver Grāvere.

Saruna ar Lailu Grāveri

TOP komentāri

 • S
  +16 +16 0

  S

  Iesaku sodu deputātiem, kas to pieļāva- ieturēt algu, atstājot tos 100 eiro, lai padzivo kādu laiku.
 • lizete
  +8 +8 0

  lizete

  Viss jau ir labi un skaisti,tikai nekādi nesaprotu KĀPĒC bērns/jaunietis,kurš vēl mācās un nav beidzis skolu,jāizliek laukā no mājas(b/nama). Viņš jau tā ir slikti,var teikt pat absolūti nesagatavots dzīvei,bet šādi izrīkoties... Labi,ir viņam 18 gadu,var meklēt darbu,bet arī skola taču jāpabeidz. Lūk šito galīgi nesaprotu.
 • Zane
  +9 +8 -1

  Zane

  Kāpēc nestrādā? Es savos 18 strādāju naktis beķerejā un paralēli mācījos skolā. Darīju visu lai varētu samaksāt rēķinus un nenonāktu uz ielas.

Pievienot komentāru

Lūdzu, ievēro portāla lietošanas noteikumus. Nepiemēroti komentāri tiks dzēsti, bet to autoriem – komentēšanas iespēja liegta!

Lasi vēl