10 ieteikumi drošai maltītei ceļojumos ar auto

0 Komentāru
10 ieteikumi drošai maltītei ceļojumos ar auto
Foto: Freeimages.com

Lielākā daļa Latvijas iedzīvotāju (60%) šovasar plāno doties atpūtas braucienos ar automašīnu, un 70% no šiem atpūtniekiem braucienos ēdīs līdzi paņemtas uzkodas. Lai sagatavotās maltītes būtu veselībai drošas, “Statoil Fuel & Retail Latvia” pārtikas drošības eksperte atgādina svarīgus pārtikas sagatavošanas un uzglabāšanas ieteikumus.

10 ieteikumus drošai maltītei ceļojumos ar auto skatiet zemāk galerijā.

Kā parūpēties par drošu maltīti automašīnā, atgādina Pārtikas kvalitātes un kontroles eksperte, “Statoil Fuel & Retail Latvia” kvalitātes vadītāja Laima Volkova.

Pēc “Statoil Fuel & Retail Latvia” pasūtījuma veiktajā SKDS aptaujā noskaidrots, ka gandrīz puse jeb 44% no tiem, kas šogad nolēmuši doties ceļojumā ar auto, apceļos Latviju

16% aptaujāto šovasar dosies uz kādu no Baltijas valstīm, savukārt 12% ir iecerējuši tālākus braucienus – uz Eiropas valstīm, Krieviju vai citur. Turklāt jo vecāki kļūstam, jo labprātāk braucam tālāk, proti, aktīvākie ceļotāji pa Latviju ir respondenti vecumā no 25 līdz 34 gadiem (55%, salīdzinot ar 44% vidēji). Atpūtas braucienos uz Lietuvu vai Igauniju šovasar plāno doties katrs piektais iedzīvotājs vecumā no 25 līdz 44 gadiem. Turpretī uz ārvalstīm (Eiropu, Krieviju un citur) salīdzinoši vairāk dosies 45 līdz 54 gadus veci aptaujātie.

Runājot par pārtiku ceļojot, vairākums jeb 7 no 10 Latvijas iedzīvotājiem, dodoties atpūtas braucienos pa Latviju, pusdieno, ēdot līdzpaņemto maltīti. Lielākajā daļā gadījumu (59%) atpūtas izbraucienos tiek paņemtas mājās gatavotas uzkodas, piemēram, sviestmaizes. Nedaudz mazāk kā pusei respondentu atpūtas braucienos iecienītākās uzkodas ir svaigi augļi un dārzeņi (44%), bet piektdaļa izvēlas riekstus, žāvētus augļus vai saldumus. Sievietes krietni biežāk nekā vīrieši izvēlas riekstus, žāvētus un svaigus augļus, turpretī vīrieši vairāk nekā daiļais dzimums dod priekšroku ātrajām uzkodām.

Pieaugot vecumam, palielinās to ceļotāju īpatsvars, kuri braucienu laikā ēd līdzpaņemto, mājās sagatavoto ēdienu; savukārt jaunieši (vecumā no 15 līdz 24 gadiem) ceļojumos pa Latviju visbiežāk pusdieno, ēdot veikalos vai kioskos iegādāto pārtiku. Degvielas uzpildes stacijās maltīti ieturēt izvēlas teju septītdaļa respondentu, galvenokārt cilvēki vecumā no 25 līdz 34 gadiem no Rīgas un citām Latvijas pilsētām.

Aptauju veicis pētījumu centrs SKDS 2014. gada jūnijā. Aptaujā piedalījās 1005 Latvijas iedzīvotāji vecumā no 18 līdz 74 gadiem.

0 Komentāru