Mēs izmantojam cookies. Tie mums palīdz Tevi atcerēties! Es saprotu Nesaprotu

Latvijā

Oligarhu lieta izraisījusi asas diskusijas Latvijas advokātu saimē

Oligarhu lieta izraisījusi asas diskusijas Latvijas advokātu saimē 2

Oligarhu lieta asas diskusijas izraisījusi Latvijas advokātu saimē. Zvērinātu advokātu padome izplatījusi vēstuli, kurā nosoda pret prokuratūru organizētos sabiedrības protestus, tos nosaucot par mēģinājumu graut valsts tieslietu sistēmas reputāciju. Sašutumu par šādu profesijas jumta organizācijas viedokli pauduši atsevišķi advokāti.

Veselības likums: apspriež valsts nodevas ieviešanu

Veselības likums: apspriež valsts nodevas ieviešanu 3

Turpinās diskusijas par veselības aprūpes finansējuma likumprojektu. Viens no priekšlikumiem paredz minimālas valsts nodevas noteikšanu, lai saņemtu veselības pakalpojumu. Iespējams, mainīsies arī Nacionālā veselības dienesta loma.

Lauksaimnieki satraukti par “dabas skaitīšanu”

Lauksaimnieki satraukti par "dabas skaitīšanu"

Lauksaimnieki ir uztraukušies par dabas skaitīšanu. Dabas aizsardzības pārvalde ir izsūtījusi 36 tūkstošus vēstuļu zemes īpašniekiem, lai informētu par biotopu uzskaites ekspertu ierašanos.

Skolu reforma: slēgs vai apvienos ap 100 vidusskolām

Skolu reforma: slēgs vai apvienos ap 100 vidusskolām 4

Vidusskolas Latvijā sagaida vērienīga reforma. Izglītības ministrija šodien iepazīstināja ar jauniem kritērijiem, pēc kuriem slēgs vai apvienos vājās vidusskolas. Ministrijas pieaicinātais izglītības pētnieks pēc apjomīgas analīzes secinājis, ka 182 vidusskolas būtu jāslēdz vai jāapvieno. Pats izglītības ministrs mierina, ka skaits būs mazāks, taču tik tiešām- priekšā revidēšana un riņķa līniju vilkšana ar cirkuli pa karti.

Piedāvā jaunu kārtību UIN atvieglojumiem ziedotājiem, NVO aizvien norāda uz zaudējumiem

Piedāvā jaunu kārtību UIN atvieglojumiem ziedotājiem, NVO aizvien norāda uz zaudējumiem

Finanšu ministrija ir gatava daļēji piekāpties jautājumā par iecerētajām uzņēmumu ienākuma nodokļa atlaidēm ziedojumiem nevalstiskajām organizācijām. Tās iepriekš pauda lielu neapmierinātību par ieceri atcelt nodokļu atvieglojumus ziedotājiem, jo tā zaudētu būtisku finansējuma avotu. Sabiedriskā labuma sektors uzstāj, – jāsaglabā iepriekšējā sistēma. Ja ne – tad valstij nāksies meklēt kompensācijas.